Najnowsze wpisy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Najnowsze komentarze
 
2016-11-08 03:57
Dr Rex Kelvin do wpisu:
kurs jogicznego masazu tajskiego warszawa kursy masaz tajski
Jestem Dr Rex Kelvin wg nazwy jednej z Irrua Szpital Specjalistyczny lekarza, mam mieć[...]
 
2014-01-31 12:25
rehabilitacja-centrum-krakow do wpisu:
targi sprzetu rehabilitacyjnego "Rehabilitacja" Lodz kurs
Co to miałoby być...
 
2012-04-07 18:23
kurs masaz tajski do wpisu:
majowka z joga masazem - kurs masazu tajskiego
Poniewaz male grupy, to oferta majowkowa w Kampinosie k warszawy - tajski 700, stopy 300, oba[...]


O mnie

kursy masazu tajskiego warszawa masaz tajski kurs

massagewarsaw

WAKACJE Z MASAZEM - KURSY MASAZU TAJSKIEGO KAMPINOS k WARSZAWA http://massagethai.info

2010-06-05 21:43
 Oceń wpis
   

 Dni Tajlandii w Warszawie to impreza na świeżym powietrzu, która odbędzie się ona na Nowym Świecie, na odcinku od Ronda de Gaulle′a do ul. Foksal, w dniach 12-13 czerwca. 


Przewidywane jest ok. 30 stoisk, gdzie będzie można zapoznać się z tajskim masażem, rękodziełem, skosztować potraw tajskiej kuchni. Wszystko oczywiście za darmo. 

Na głównej scenie odbędą się pokazy Muay Thai (tajski boks) (będą to: pokaz walki z cieniem, pokaz treningu z tarczami, pokaz kombinacji w parach, prezentacje technik dozwolonych i nie dozwolonych w walce sportowej oraz pokaz samej walki). Ponadto będą pokazy klasycznego tańca tajskiego w wykonaniu tancerzy, którzy przyjadą do nas z Hannoveru.

[do tej pory nie ma oficjalnej informacji na stronie organizatora, chociaz na miescie sa plakaty o tej imprezie - a info jest sciagniete z netu. Nie podaje zrodla, poniewaz jest niescisle i komentarz jest mylacy - mozna go sobie wygooglowac]

http://massagethai.info
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-05-08 17:19
 Oceń wpis
   

 Jogomania, tak można nazwać najnowszy trend jaki pojawił się ostatnimi czasy oparty na tradycyjnej sztuce Jogi. To paradoksalnie najbardziej archaiczna forma treningu, który przez wieki nie traci na wartości, a każdy nowy dzień przynosi kolejnych zwolenników tej techniki.

 
Czym więc jest ta Joga ? 
 
Joga w dosłownym słowa tego znaczeniu to ujarzmienie własnego ciała i umysłu, które prowadzi do samodoskonalenia się. Opiera się na uświadomieniu sobie pragnień i popędów będących częścią naszej egzystencji oraz opanowaniu ich w taki sposób, aby nie stanowiły przeszkody w rozwoju osobistym, a nawet przyczyniały się do jego pogłębienia. Jest to całościowa nauka o życiu, która narodziła się w Indiach przed tysiącami lat. To zarówno najstarszy na świecie system rozwoju osobowego obejmujący ciało, umysł i ducha, który pozwala żyć w harmonii ze sobą samym i z otoczeniem.
 
Słowo Joga wywodzi się z sanskryckiego terminu „yuj”, co oznacza łączyć, jednoczyć, kierować. System jogi składa się z wielu kierunków określanych jako ścieżki, z których każda prowadzi do tego samego celu ale w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości rozmaitych typów psychicznych i różnych faz ich rozwoju.
 
Ścieżki Jogi:
 
Bhakti - dążenie do rozwinięcia miłosnego związku z Bogiem w formie bhagawana
Dźńana - dążenie do mokszy (wyzwolenia się z reinkarnacji) poprzez zdobywanie wiedzy duchowej
Hatha - ćwiczenia fizyczne (np. asany) i oddechowe
Karma - dążenie do wyzwolenia poprzez bezinteresowne czyny
Krija - Joga oczyszczająca
Kundalini -dążenie do wyzwolenia przez rozbudzenie energii Kundalini
Laja - medytacyjna szkoła Jogi oparta na pracy z czakrami i mocy Kundalini
Mantra - osiąganie mokszy poprzez recytowanie mantr
Radża - Joga królewska zwana też ścieżką serca
Sahadźa - medytacyjna ścieżka Jogi polegająca na obudzeniu Kundalini i pracy z czakrami
 
Dziś słowo Joga ma wiele znaczeń. Mówimy o jodze kiedy praktykujemy medytację, wykonujemy poszczególne serie ćwiczeń mające na celu utrzymanie naszego ciała w dobrej kondycji fizycznej. Jednak coraz częściej mówimy o jodze jako o sporcie, który uprawiamy bo akurat jest na czasie. Dzięki coraz modniejszemu propagowaniu przez media zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej Joga stała się sposobem na życie dla milionów ludzi na całym świecie.
 
Techniki jogi pozwalają naładować nasz organizm pozytywną energią. Joga nie tylko uspokaja umysł, ale również ożywia ciało i uwalnia emocje. Najbardziej powszechną formą jogi, która jest praktykowana to Hatha Joga. Jest to seria pozycji zwanych asan, które energetyzują całe ciało, wzmacniają i rozluźniają mięśnie, uruchamiają stawy oraz utrzymują w zdrowiu narządy wewnętrzne. Otwiera serce na radość i miłość. Dzięki świadomej pracy z ciałem i oddechem uspokajamy umysł, przez co zachowujemy wewnętrzny spokój.
 
Praktykowanie jogi ma wiele zalet. Poza doskonałym rozciąganiem całego ciała wpływa również korzystnie na nasze zdrowie nie tylko fizyczne ale również psychiczne. Dzięki regularnej medytacji wyrabia się stanowczość i siłę woli, a życie nabiera głębszego sensu.
 
Z pewnością jedną z ważniejszych jej zalet jest spokój umysłu, który jest tym czego świadomie lub nieświadomie każdy z nas pragnie. Każdy ma własny sposób na odnalezienie go: przez spacer po parku, dobrą książkę do poduszki czy sen na świeżym powietrzu. Joga jest uniwersalna. Każdy może w niej znaleźć coś dla siebie.
 
artykul z portalu http://www.fozik.pl/artykuly/8625/1/Joga%20-%20%20kiedy%20cia%C5%82em%20porusza%20dusza
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-05-08 17:12
 Oceń wpis
   

 dzisiejsza gazeta http://wyborcza.pl/1,99149,7844924,Masuj_sie__kto_moze_.html

 
Kładę się na łóżku, a Monika Borowy zaczyna mnie głaskać po plecach. Łóżko nie jest zwyczajne, ale obniżane, co ułatwia wejście mniej sprawnym klientom. A głaskanie to technika rozpoczynająca masaż klasyczny
 
1. 
 
Podczas głaskania cała dłoń masażysty ma kontakt z ciałem klienta (przez jednorazowe rękawiczki natłuszczone olejkiem). Ma to złuszczyć naskórek oraz rozgrzać mięśnie przed właściwym masażem. Jeśli to ma być głaskanie, to ciekawe, jak będzie dalej - Monika jest bardzo energiczna.
 
Leżę więc w nastrojowym gabinecie salonu masażu i urody Thalgo -Mar na warszawskim Ursynowie, z boku mała lampka. I przypominam sobie, co o masażu opowiadała mi Ewa Wierzbicka, księgowa po sześćdziesiątce: - Miałam atak rwy kulszowej. Złapało mnie nagle w pracy, potworny ból w okolicy lędźwiowej. Łzy same lecą. Doczłapałam z trudem do lekarza, dał mi zastrzyk przeciwbólowy. Ale pomógł tylko tyle, że mniej płakałam przy poruszaniu się. 
 
Znajomi poradzili mi masaż. Przyjechała dziewczyna ze składanym stołem i wymasowała mnie tak, że po godzinie wstałam jak nowo narodzona, bez śladu choroby. Po kilku godzinach ból wrócił, ale dużo mniejszy. A po trzech masażach zniknął w ogóle. Ale nadal chodziłam na masaże, bo to ogromna przyjemność. Rozluźnienie wszystkich mięśni i gotowość do działania. - Masaż wpływa na samopoczucie - dodaje Monika Borowy. -Zwłaszcza osoby starsze, które często czują się wykluczone, rozdrażnione, po serii masaży się zmieniają. Bardziej otwierają się na innych.
 
2. 
 
Po głaskaniu czas na rozcieranie. Monika wykonuje koliste ruchy z trochę większym naciskiem. Ale przyzwyczajam się powoli do tortur na plecach, robi się to całkiem przyjemne. Tę technikę wykonuje się zwykle paliczkami (podkurczonymi palcami) albo kłębami (miejsce u nasady kciuka). Jeśli ktoś jest mocno umięśniony, nacisk musi być większy, masażysta używa wtedy kostek. A wprzypadku osób otyłych musi być delikatniejszy, bo mają one mniej odporne naczynia krwionośne i łatwo o siniaki.
 
Monika wyjaśnia mi ogólne zasady masażu: - Dotyk to najstarsza forma leczenia. Ale trzeba mieć oczy otwarte na choroby współistniejące. Przede wszystkim na osteoporozę, żeby nie doszło do złamania kości podczas masażu. Ale też na choroby układu krążenia, masaż nie jest wskazany przy zbyt dużych złogach tkanek miażdżycowych. I na nowotwory, bo przez układ limfatyczny można roznieść przerzuty po całym organizmie. W jaki sposób?
 
W trakcie masażu wszystkie "śmieci", czyli metabolity z komórek, przepychamy w stronę węzłów chłonnych (znajdują się one w pachwinach, pod pachami, w okolicach szyi), gdzie są niszczone przez organizm. Ale jeżeli są komórki nowotworowe, to nie należy ich przemieszczać. - Ale - uzupełnia Piotr Rostkowski, właściciel warszawskiej firmy Ekipa Masująca i szef portalu Masaze.pl - kobiety po mastektomii mają często problem z węzłami chłonnymi, puchną im ręce. Wtedy wykonuje się manualny drenaż limfatyczny, odprowadza się pierścieniowo opuchliznę do węzłów. Już po jednym zabiegu jest poprawa. 
 
3.
 
Teraz ugniatanie. Monika łapie mnie za skórę, jakby miała w rękach dwie wielkie szczypawy. To właśnie ta technika odprowadza do węzłów chłonnych metabolity wyzwolone w komórkach podczas rozcierania.
 
Piotr Rostkowski opowiada: -Nasi klienci to zwykle osoby z bólem pleców, który wynika z siedzącej pracy - przy komputerze albo za kierownicą samochodu. Albo panie, które zajmują się domem i sporo się schylają. Zdarzają się też osoby, które "przedźwigały się", np. przy przeprowadzce. Panie są zainteresowane masażami odchudzającymi - ale trzeba powiedzieć jasno: takich masaży nie ma. Są tylko masaże wspomagające odchudzanie.
 
Podstawą musi być ruch i odpowiednia dieta, a masaż przyspiesza przemianę materii. I poprawia wygląd skóry. Bo u osób, które gubią kilogramy, skóra robi się bardzo luźna, masaż może ją ujędrnić. Chociaż trzeba na to wielu sesji, u młodszych osób ok. dziesięciu, u starszych przynajmniej 20. Monika Borowy odchudzającym się zaproponowałaby "odkurzacz" Body Health: -To urządzenie pod ciśnieniem rozbija cellulit, usuwa obrzęki nóg. Pamiętam panią, która miała nogi tak napuchnięte, że ledwo włożyła buty. Po jednym zabiegu obrzęk znikł.
 
4. 
 
Uciski. Monika wbija mi kciuki w mięśnie na karku. Chodzi o to, żeby punktowo rozluźnić mięśnie. Robi się to na przyczepach mięśniowych albo na środku brzuśca. Do mgr. Przemysława Wojtasika z warszawskiego gabinetu Rehabilitacja Medyczna Wojtasik zgłosił się Dariusz z objawami bólu promieniującego od kręgosłupa aż do dłoni. Do tego mrowienie palców i bóle głowy. Wynikało to z braku ruchu, ciągłego stresu (Dariusz prowadził własną działalność gospodarczą, uczył języka angielskiego) i dużej ilości czasu spędzanego przy komputerze. Wojtasik prowadzi terapię manualną -wyższe wtajemniczenie masażu.
 
U Dariusza stwierdził m.in. problemy z krążkiem międzykręgowym (popularnie nazywanym "dyskiem") w kręgosłupie szyjnym dolnym oraz nieprawidłowo zwiększoną ruchomość górnych segmentów kręgosłupa szyjnego (jedną z możliwych przyczyn bólów głowy). Z tego wynikał ucisk na nerw promieniowy, silne napięcie i przeciążenie mięśni podpotylicznych oraz innych mięśni w rejonie kręgosłupa szyjnego i piersiowego.
 
Rehabilitant zaczął od rozluźnienia poprzez terapię manualną napiętych mięśni i powięzi oraz odbarczenia drażnionego nerwu. Dariusz dostał też pracę domową - zestaw ćwiczeń i instruktaż, jak prawidłowo siedzieć przy biurku. Zabiegi odbywały się dwa razy w tygodniu przez miesiąc.
 
Przeszło jak ręką odjął. - Starsze osoby najczęściej przychodzą do mnie ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Już jeden zabieg może pomóc - zapewnia Wojtasik. Kamila Marchlewska trafiła do Wojtasika, kiedy wsadzała 45-kilogramowego labradora do samochodu i coś jej tak "strzyknęło", że następnego dnia nie mogła się ruszać. Po dwóch sesjach rehabilitacyjnych ból minął. Więc kiedy dopadła ją migrena - a migreny miała od zawsze, trzy-czterodniowe, ze światłowstrętem - resztką sił dowlokła się do gabinetu. Rehabilitant przeprowadził terapię w okolicach skroni i u podstawy głowy. - Teraz już nie mam migren. Jak się pojawia ból głowy, to naprawdę lekki - cieszy się Kamila. - I mam w sobie dużo więcej spokoju, pogody ducha.
 
5. 
 
Oklepywanie. Płaskimi dłońmi, ale można też bokiem dłoni. To technika pobudzająca mięśnie po masażu. U osób starszych raczej się jej nie stosuje. Rostkowski starszym klientom zaleciłby masaż bierny: - Masażysta porusza ręką albo nogą klienta, wcześniej stabilizując odpowiedni staw. Przywraca on pełny zakres ruchu w stawach. Starsze osoby czasem zapominają, jak daleko można sięgnąć ręką.
 
Na koniec rozmowy Rostkowski mnie naprawdę zaskakuje: -Wie pan, co to jest masaż kontrateralny? Wprzypadku złamania np. lewej nogi masujemy nogę prawą, tę, która jest zdrowa. Pobudza to połączenia nerwowe i pozwala skrócić czas noszenia gipsu na chorej nodze o 20-30 proc.
 
6. 
 
Roztrząsanie. Monika sprawdza, czy struktura mięśni jest luźna. Wrażenie, jakby gwałtownie rozgarniała piasek. Zaczynam żałować, że przyjemność się kończy, zacząłem już odpływać w niezły relaks.
 
Aile to wszystko kosztuje? Masaż na krześle do masażu z dojazdem do klienta - 120 zł za godzinę. Masaż klasyczny - 120 zł za godzinę. Terapia próżniowa Body Health - 160zł za godzinę. Masaż leczniczy - 130 zł (należy przynieść RTG kręgosłupa). Terapia manualna -warszawskie ceny to 70-120 zł za godzinę. Można też starać się o rehabilitację refundowaną przez NFZ. Przy ostrych stanach bólowych, jeśli lekarz wypisze skierowanie na cito, jest szansa, że dostaniemy się w ciągu dwóch tygodni. Bez takiego dopisku czeka się nawet rok.
 
7.
 
Głaskanie kończy masaż pleców. Wycisza i uspokaja. Gdybyśmy mieli więcej czasu, teraz masażystka zajęłaby się nogami i rękoma. Najskuteczniejszy jest bowiem kompleksowy masaż całego ciała. Masaże stosują też sportowcy. Grzegorz Gajdus, rekordzista Polski w maratonie i trener kadry maratończyków: - Nie lubiłem za bardzo masaży, jeśli już, to wolałem hydromasaż.
 
Zawodnicy, którzy mają naturalne wysokie napięcie mięśniowe, nie polubią masaży, bo ich to za bardzo rozluźnia. Jeśli chcemy być sprawni, to należy wzmacniać mięśnie przez ćwiczenia fizyczne i rozciągać je, stosować stretching, żeby je rozluźnić. Masaż nie zastąpi aktywności fizycznej.
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-05-08 17:00
 Oceń wpis
   

 Wpis z bloga Jacka Jankowskiego - fizjo z Poznania.

http://www.strefamasazu.pl/2010/04/moda-na-masaz-tajski.html

Egzotyczny trend w SPA i w gabinetach masażu ciągle się utrzymuje. Ważna jest dbałość o kadzidełka, mazidła, wystrój rodem z dalekiego wschodu. Ponad tym wszystkim króluje masaż tajski. Z resztą nie ma się co dziwić. To połączenie akupresury i „jogi dla leniwych” jak często bywa nazywany to rewelacyjny zabieg.

W Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, a także w innych mniejszych miastach Polski znajdziecie gabinet masażu tajskiego. Rosną jak grzyby po deszczu :) 

A może przyjdzie Wam ochota nauczyć się takiego masażu?

I tak się właśnie nad tym zastanawiam czy w obecnym czasie ma to sens. Czy polski masażysta po kursie masażu tajskiego będzie miał siłę przebicia przy tej ilości tajskich gabinetów masażu? Czy może zaoferować to czego oczekuje klient? No właśnie czego oczekuje?! 

Rzetelnej pracy z ciałem czy Tajki z kwiatem we włosach? Nie umniejszam tutaj koleżankom po fachu z Tajlandii wiele z nich kończy renomowaną szkołę Wat Po w Bangkoku ale chodzi tutaj o przełamanie pewnych stereotypów, że Polak też potrafi. 

Nie będzie to na pewno łatwe, bo wiele osób wracających z wojaży zagranicznych gdzie zasmakowali tego masażu są często przekonani, że te zabiegi najlepiej wykonują Tajowie i Tajki gdyż dla nich ten masaż jest częścią wielowiekowej tradycji. 

Rozmawiałem z osobami, które zauroczone tym masażem podczas pobytu na wakacjach za granicą korzystały z tego zabiegu w Polsce i często mówiły, że gabinety z których korzystali mają duże obłożenie i często przekłada się to na na jakość wykonania usługi. 

Nie ma się co dziwić, jest to forma pracy z ciałem, która od masażysty wymaga dużego zaangażowania fizycznego. Jest to jednak znak dla ambitnych masażystów, którzy w swoje zabiegi wkładają nie tylko pełnię umiejętności ale i pasji, a tym mogą przekonać klientów do swojej osoby, a co za tym idzie do profesjonalnie wykonanego zabiegu.
http://massagethai.info
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-05-02 19:48
 Oceń wpis
   

 wakacyjne kursy masazy orientalnych, rowniez dla amatorow: Kampinos,

Krakow, Wroclaw, Wiecbork, Gorlice

Serdecznie zapraszamy na wakacyjne warsztaty masaży z Azji
południowo-wschodniej: 

Kampinos k Warszawy: 
- 14.8 tajski masaz stop 400zl (zajecia 8-21)
- 15.8 tajski masaz stemplami ziolowymi 400zl (zajecia 8-21)
- 16-19.8 masaz tajski 900zl
- 20-23.8 tajski zaawansowany 700zl

Promocja na wszystkie kursy w Kampinosie - zniżka 50% dla drugiej i
kazdej kolejnej osoby. W innych miejscach dla dwu osób czy więcej
przychodzących razem, zniżka po 100zł/osoba na tajski lub
indonezyjski, a na stemple i stopy po 50zł/osoba.

Krakow 
- 2-5.7 tajski zaawansowany 800zl (otwarty rowniez dla masazystow,
fizjoterapeutow bez kursu wprowadzajacego)
- 6-7.7 tajski masaz stop 480zl

Wroclaw 
- 4-7.09 tajski zaawansowany chodzony/deptany 800zl 
- 9-12.9 masaz indonezyjski 800zl
- 27-28.11 tajski masaz stop 400zl
- 2-3.10 tajski masaz stemplami ziolowymi 400zl

Wiecbork k Bydgoszczy
- 17-19.9 kurs masaz tajski 800zl

Gorlice
- 21-22.9 tajski masaz stemplami ziolowymi 400zl 
- 23-26.9 masaz indonezyjski 800zl

Powtórka kursów w Kampinosie bezpłatnie (jeśli przychodzisz na
inny kurs) lub 50zł/dzień. W innych miastach 100zł/dzień.

Kursy są tańsze od innych kursów organizowanych do tej
pory w Warszawie czy innych miejscach - i bardziej dostępne dla
uczniów/studentów masazu i fizjoterapii. Jakkolwiek, kursy są
otwarte również dla amatorów masażu, a nawet dzieci/młodzieży
z opiekunem.

Zajęcia w Kampinosie: pierwszy dzien 12:00 do 19:00, kolejne dni
9:00 do 18:00, ostatni dzien 8:00 - 16:00. Noclegi w jedynkach i
dwojkach z lazienka, telewizorem, czajnikiem etc 35zl. Sniadania,
kolacje po 10zl, obiady 15zl. Dojezdzajacy 10zl/dzien, pies 10zl.
Codzienna kolacja integracyjna przy ognisku - w miare pogody.

http://massagethai.info
 
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-04-15 11:36
 Oceń wpis
   

 

http://www.cabines.pl/artykuly/index.php/34/tajski-masaz
 
Refleksologia stóp zdobyła już sobie uznanie wielu klientów ośrodków spa, gabinetów kosmetycznych i podologicznych. Tajska wersja tego masażu również zasługuje na uwagę.
 
Historia refleksologii
 
Metoda ta praktykowana była już w starożytnych Chinach, Indiach, państwie Inków oraz w Egipcie. Szacuje się, że ma co najmniej 5000 lat. Potwierdzający to egipski piktogram datowany na rok 2330 p.n.e. odkryto na Saharze, na południe od Kairu, w grobowcu wielkiego egipskiego lekarza. To najstarszy znany dokument potwierdzający znajomość tej techniki przez starożytnych. 
 
Chiński ideogram „stopa” oznacza dosłownie „część ciała, która chroni zdrowie”. Chińskie podejście do refleksologii opiera się na uniwersalnej zasadzie, którą można określić następująco: „to, co jest wysoko, jest takie jak to, co jest nisko”. 
 
I tak stopy są zminiaturyzowanym odpowiednikiem człowieka, tak jak człowiek jest repliką wszechświata, złożoną z elementu ziemi (jin) i nieba (jang) oraz poruszaną przez pięć elementów (Woda, Drzewo, Ogień, Ziemia, metal). Stopa mieści w sobie strefy powiązane z całym organizmem. 
 
W Europie masaż stóp był praktykowany od XIV wieku. Jedno z pierwszych dzieł poświęconych tej technice zostało opublikowane w 1582 roku przez dwóch lekarzy europejskich, a naukową podstawę dla badań nad strefami refleksyjnymi stanowią prace z zakresu neurologii prowadzone w roku 1890. Nowoczesna refleksologia opiera się na dokonaniach amerykańskiego lekarza dra Williama Fitzgeralda. 
 
Szukając skutecznej metody anestezjologicznej w drobniejszych zabiegach chirurgicznych, odkrył, że ból odczuwany przez pacjentów zmniejsza się pod wpływem ucisku pewnych punktów na ciele. Jego teoria, opracowana w roku 1913, dzieli ludzkie ciało na dziesięć stref energetycznych, od głowy po stopy, a każda z nich jest powiązana z określonym organem. 
 
Wreszcie Eunice Ingham (1889- -1974), amerykańska fizjoterapeutka, asystentka dra Fitzgeralda, wypromowała na początku lat 30. refleksologię w takiej postaci, jaką znamy dzisiaj. Jest autorką pierwszego traktatu o nowoczesnej refleksologii, w którym przedstawia mapę wszystkich punktów na dłoniach i stopach. Ufundowała pierwszą szkołę refleksologii, prowadzoną dzisiaj przez jej wnuka Dwighta Byersa.
 
Czym jest refleksologia
 
Jest to technika stymulacji stref refleksyjnych, które odpowiadają określonym częściom organizmu. Istnieje wiele form tego masażu: refleksologia stóp, dłoni, twarzy i czaszki, stymulacja stref położonych na nosie za pomocą patyczków, refleksologia uszu... 
 
Najbardziej interesująca jest refleksologia stóp z uwagi na budowę tej strefy i wysoką koncentrację zakończeń nerwowych oraz meridianów. Różne szkoły rozmaicie lokalizują strefy refleksyjne. Wynika to z dwóch czynników: wiedza o refleksologii ewoluuje i możliwe jest coraz bardziej precyzyjne wyznaczanie punktów, poza tym położenie punktów na dostępnych mapach jest jedynie orientacyjne. Dokładna lokalizacja zależy również od indywidualnej budowy morfologicznej. Doświadczony terapeuta potrafi z reakcji pacjenta wywnioskować dokładne położenie punktu.
 
Chociaż wszystkie formy refleksologii mają na celu pobudzenie procesu ogólnego „samouzdrawiania” organizmu, możemy wyróżnić dwa podejścia:
 
Według pierwszego refleksologia jest techniką leczniczą, która zwalcza symptomy chorób poprzez podejście holistyczne – traktuje ciało jako całość i próbuje dociec głębokich przyczyn chorób, by usunąć powierzchowne objawy. Terapeuta używa jedynie dłoni, bez kremów i olejków. Zwraca uwagę na stan skóry i wszystkie objawy wyczuwalne dotykiem (plamy, zaczerwienienia, ziarnistość skóry, obecność kryształów kwasu moczowego itd.), z których jest w stanie odczytać obecność chorób różnych organów.
 
Według drugiego celem refleksologii, jako masażu, jest odprężenie i dobre samopoczucie. Terapeuta używa różnych technik, kremu, olejku oraz akcesoriów (np. drewniane pałeczki w technice tajskiej). Strefy refleksyjne znajdują się nie tylko na stopach, ale i na nogach.
 
Sposób działania refleksologii
 
Żeby wyjaśnić, jak działa ta metoda, wysunięto kilka hipotez. Sugerowano, że stymulacja pewnych punktów może pobudzać energię witalną na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce w shiatsu, akupunkturze lub tradycyjnym tajskim masażu (nuad bo’rarn). Możliwe też, że pobudza produkcję endorfin, stymuluje nerwy połączone z różnymi organami, przyspiesza krążenie krwi i limfy. Do dzisiaj żadna z tych hipotez nie znalazła naukowego potwierdzenia, co dodaje tajemniczości tej ciekawej technice.
 
Szkoła tajska
 
Tajska refleksologia stóp (nuad thao) stanowi część tradycyjnej medycyny tajskiej (podobnie jak masaż nuad bo’rarn, który wykonuje się na osobie ubranej i który obejmuje całe ciało), na którą silny wpływ wywarły medycyna chińska i ajurweda. Słynna szkoła masażu tajskiego mieści się w Bangkoku i nosi nazwę Wat Po. Położona jest w pobliżu świątyni o tej samej nazwie. Nuad thao, wspaniała synteza tradycyjnych technik wykorzystywanych w Azji, jest masażem wykonywanym na krześle lub łóżku do masażu. 
 
Mieszanka kremu z olejkami nakładana jest na stopy i nogi aż do kolan. Drewniana pałeczka pozwala dotrzeć do głębiej położonych stref. Bardzo relaksująca i skuteczna, metoda ta poprawia ogólny stan zdrowia i przywraca dobre samopoczucie poprzez równoważenie energii, pobudzenie krążenia krwi i limfy.
 
Matthieu Charton
Pascal Vergnes
więcej w Cabines nr 34
http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice

 

 

Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-04-13 20:16
 Oceń wpis
   

 Serdecznie zapraszamy na kolejne, cykliczne warsztaty masaży z Azji południowo-wschodniej, prowadzone przez Kanya Krongboon z Bangkoku:

 
 
Kampinos k Warszawy: 

- 28-29.4 tajski masaz stop 500zl 
- 30.4-3.5 masaż tajski 900zl Majowka 

- 1-2.6 tajski masaz stemplami ziolowymi 500zl 
- 3-6.6 masaz tajski 900zl Boze Cialo 

Promocja na wszystkie kursy w Kampinosie, zniżka 50% dla drugiej osoby. W innych miejscach dla dwu osób czy więcej przychodzących razem, zniżka po 100zł osoba na tajski lub indonezyjski, a na stemple i stopy po 50zł osoba.

Gdansk 
- 21-24.4 masaz indonezyjski 800zl 
- 25-26.4 tajski masaz stop 480zl
- 10-13.6 tajski 800zl 

Krakow 
- 14-16.05 masaz tajski 800zl 
- 28-30.05 masaz indonezyjski 800zl 
- 2-5.7 tajski zaawansowany 800zl (otwarty rowniez dla masazystow, fizjoterapeutow bez kursu wprowadzajacego)
- 6-7.7 tajski masaz stop 480zl

Koszalin 
- 7-9.05.2010 indonezyjski 900zl 
- 10-11.5 tajski masaz stemplami ziolowymi 450zl 

Kielce 
- 20-21.05 tajski masaz stop 400zl 
- 22-23.05 tajski masaz stemplami ziolowymi 400zl 
- 16-19.10 masaz tajski 800zl 

Zielona Gora 
- 10-13.06 masaz tajski 800zl 

Poznan
- 17-20.6 masaz tajski 1000zl 

Wroclaw 
- 4-7.09 tajski zaawansowany chodzony/deptany 800zl 
- 9-12.9 masaz indonezyjski 800zl
- 18-19.9 tajski masaz stemplami ziolowymi 400zl
- 27-28.11 tajski masaz stop 400zl

Gorlice
- 21-22.9 tajski masaz stemplami ziolowymi 400zl 
- 23-26.9 masaz indonezyjski 800zl


Powtórka kursów w Kampinosie bezpłatnie (jeśli przychodzisz na inny kurs) lub 50zł/dzień. W innych miastach 100zł/dzień.
 
Kursy są tańsze od innych kursów organizowanych do tej
pory w Warszawie czy innych miejscach - i bardziej dostępne dla
uczniów/studentów masazu i fizjoterapii. Jakkolwiek, kursy są otwarte
również dla amatorów masażu, a nawet dzieci/młodzieży z opiekunem.
 
Zajęcia w Kampinosie: pierwszy dzien 12:00 do 19:00, kolejne dni 9:00 do 18:00, ostatni dzien 8:00 - 16:00. Noclegi w pokojach do 5 osob z lazienka 25zl, dwojkach z lazienka 35zl. Sniadania, kolacje po 10zl, obiady 15zl. Dojezdzajacy 10zl/dzien,
 
 
 
Kursy są tańsze od innych kursów organizowanych do tej
pory w Warszawie czy innych miejscach - i bardziej dostępne dla
uczniów/studentów masazu i fizjoterapii. Jakkolwiek, kursy są otwarte
również dla amatorów masażu, a nawet dzieci/młodzieży z opiekunem.
 
Zajęcia: pierwszy dzien 11:00 do 20:00, kolejne dni 9:00 do 18:00,
ostatni dzien 9:00 - 16:00.
 
Czekam na depozyt 100zł/kursant i 50zł/dziecko/osoba towarzysząca.
 
Mam również plakat A4 do wydruku i powieszeniu na tablicy ogłoszeń,
wysyłki listowej, faksowej, mailowej itd. Treść tego plakatu można
łatwo zmieniać, wstawiając tam np swoje dane kontaktowe - możesz w
ten sposób znaleźć inne osoby zainteresowane kursem ze swego
najbliższego środowiska.
 
============
 
 
Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej
medycyny Tajów. Reprezentuje jedyny w swoim rodzaju
styl terapii orientalnej opartej na zasadach
współczucia.
Twórcą masażu jest Jivak Kumarbhaccha. Jego podstawy
zostały stworzone 2500 lat temu w Indiach, na bazie
Ayurwedy oraz technik Jogi. Przez lata rozwijał się i
był praktykowany przez mnichów w tajlandzkich w
świątyniach.
 
W masażu tym dokonuje się synteza wielu technik
naciskania ciałem, refleksologii, pracy z kanałami
energetycznymi i z krwiobiegiem, rozciągania oraz jogi
i medytacji w związku z czym praktykujący go terapeuci
wykorzystują więcej elementów własnego ciała niż w
jakimkolwiek innym stylu leczniczej manipulacji. Jest
to zabieg suchy (bez oliwy) wykonywany przez cienkie
luźne ubranie na macie rozłożonej na podłodze, z
dostateczną ilością miejsca wokół niej co umożliwia
terapeucie swobodne przenoszenie środka ciężkości
własnego ciała w różne położenia wokół pacjenta i nad
nim. Łączy on w sobie bardzo powolne i rytmiczne
uciskanie mięśni w celu ich rozluźnienia, a następnie
ich rozciąganie w celu zwiększenia zakresu ruchów.
 
Masażysta masuje nie tylko dłońmi, ale również
przedramionami, łokciami, stopami i kolanami,
układając ciało osoby masowanej w wybranej pozycji
Hatha Jogi dlatego zwany jest czasami Jogą dla
Leniwych. Osoba poddawana zabiegowi przyjmuje przy tym
wiele różnych pozycji wywodzących się z pięciu
zasadniczych postaw - leżenia tyłem, przodem i na boku
oraz postaw odwróconej i siedzącej.
 
Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, masaż w sposób
holistyczny poprawia kondycje fizyczną, duchową i
intelektualną, przynosi fizyczne i psychiczne
zrelaksowanie, wzrost sił witalnych oraz odczucie
równowagi duchowej. Jednocześnie dzięki bardzo
powolnemu medytatywnemu wykonywaniu jest bardzo
głęboko relaksujący, rozciąga ciało, rozluźnia i
uwalnia napięcia.
 
Masaż Tajski cieszy się ogromną popularnością na całym
świecie, w Polsce jest nową ciekawą propozycją.
Stanowi alternatywę dla osób które nie mogą wykonywać
ćwiczeń jogi. Na Zachodzie wielu nauczycieli jogi uczy
się tajskiego masażu, ponieważ jego techniki pozwalają
im na wzbogacenie swojego warsztatu, szczególnie w
pracy z indywidualnymi klientami.
 
======
 
Kanya Krongboon, nauczycielka masazu tajskiego w Poslce, o sobie:
 
Jestem terapeutką i nauczycielką jogicznego masażu tajskiego,
indonezyjskiego, tajskiego masażu stóp i tajskiego masażu ziołowego z
kilkunastoletnim doświadczeniem. Wykonałam grubo ponad dziesięć
tysięcy zabiegów, każdy trwający co najmniej godzine i wyszkoliłam w
trybie indywidualnym w Tajlandii i Wielkiej Brytanii ponad 500
masażystów, jak również ponad 400 na 60 kursach publicznych i
prywatnych w Polsce (wielu wracało na moje kolejne kursy).
 
Jestem jedyną nauczycielką masażu tajskiego, indonezyjskiego,
tajskiego masażu stóp i tajskiego masażu ziołowego w Polsce. Prowadze
kursy w Warszawie, Krakowie, Gdansku, Szczecinie, Wroclawiu,
Katowicach, Poznaniu, Lodzi, Gorlicach i Grudziadzu. Prowadzilam kursy
w Krynicy Zdroku, Mielnie, Miedzyzdrojach i Szczecinku.
 
Pracowałam w Warszawie szkole masażu na Czerniakowie, w ośrodku
sportowym na Powiślu, w Riverview Wellness Centre w hotelu
Intercontinental, w Spa Celebrity, w Płockiej Akademii Jogi, w
gabinecie masażu tajskiego na Ursynowie.
 
Oto co o mnie i o moich kursach powiedzieli uczestnicy kursów:
 
**
Kanya jest fantastyczną osobą. Potrafi wszystko cierpliwie
wytłumaczyć, pokazać kilka razy, jeśli ktoś czegoś nie rozumie.
Osobiście dla mnie ważne była niewielka ilość uczestników, bo jestem
niewidoma. Każdy mi chętnie pomagał. Zżyliśmy się wszyscy, az żal było
się rozstawać. Chętnie wezmę udział w innych szkoleniach. Masaż Tajski
jest bardzo interesujący, jeśli prowadzi go ktoś, kto posiada duże
doświadczenie i umie podzielić się swoją wiedzą. Warto skorzystać z
kursow Kanyi. Eliza Praska, kurs masazu Gdansk marzec '09
 
*********
 
Jestem bardzo zadowolony z kursu. Jestem pełen uznania dla
profesjonalizmu Kanyi i ciesze się, że mogłem być razem z wami przez
te dni. Miroslaw Pakula Raszyn, kurs masazu tajskiego,
indonezyjskiego, tajskimi stemplami ziolowymi, tajski masaz stop
6-17.04.2009 Kampinos
 
***********
 
Bardzo dużo z tego kursu wyniosłem. Wiem, że na rynku masażu
zapotrzebowanie na ten rodzaj terapii jest duże, to tez bardzo
wszystkim polecam zainteresowanie się masażem tajskim. Oczywiście
polecić tutaj mogę Kanye, bo jest świetnym fachowcem w tym, co robi.
Byłem już na paru szkoleniach różnych technik masażu i mogę
powiedzieć, że na kursie w Kampinosie czułem się komfortowo, bo kurs
ten jest przygotowany i przeprowadzony w sposób jak najbardziej
profesjonalny. Jak na takie szkolenie jest tanie, jest dobrą
inwestycją w edukacje, która sie szybko się zwróci. Krzysztof S,
technik masażu po szkole w Laskach, kurs masazu tajskiego Wielkanoc
'09 Warszawa
 
*********
 
Uczestniczyłam w 2 kursach prowadzonych przez Kanye - masaż tajski w
Krakowie w szkole masazu na Krolewskiej i masaż tajski stemplami
ziołowymi w Kampinosie. Obydwa były poprowadzone bardzo dobrze. Kanya
jest bardzo sympatyczną osobą i nauczycielką. Stara się, żeby każdy
uczestnik wyniósł z kursu jak najwięcej. Zachęcam wszystkie osoby
zastanawiające się, czy wziąć udział w którymś z kursów do
uczestnictwa. Ponieważ jestem osobą niewidomą, chcę również
podkreślić, że kursy są bardzo dobrze poprowadzone dla osób z
dysfunkcją wzroku. Ewa S, Warszawa kwiecien '09
 
********
 
Wrażenia po kursie jak i po IX Krakowskich Targach Masażu są bardzo
pozytywne. Pani Kanya to bardzo ciepła, dobra i przepełniona energią
kobieta, zrobiła duże wrażenie, a my ją bardzo polubiliśmy. Na wiosnę
chcemy indonezyjski, mamy już zebraną grupę, również kolejną grupę na
tajski. Marek Kowalcze, kurs masażu Kraków 25-28.10.08
 
***********
 
Małgorzata Nedoma, Krakowska Szkoła Jogi kurs
 
masażu Kraków 18-21 październik '08: Kurs jest genialny!
 
*************
 
Jeszcze raz dziękuję pięknie za naukę! Jestem pod wielkim wrażeniem
Twojego dotyku - niezwykle plastycznych dłoni, które doskonale wiedzą
, gdzie i jak dotknąc, żeby skutecznie pomóc. Wiele można się nauczyc
jedynie podpatrując niezwykłe połączenie wielkiej miękkości i
subtelności ruchów z silnym i głębokim dotykiem, co wydaje się byc
niemożliwym połączeniem w jednej osobie, a przecież właśnie istnieje w
Tobie! Krystyna Pytel, Bielsko Biala, kurs tajskiego masazu stop
marzec '09 Wisla
 
***********
Kurs przygotowany i prowadzony bardzo solidnie i profesjonalnie.
Polecam ten kurs zarówno amatorom jak i "zawodowcom". Osoby nie
zajmujące się profesjonalnie masażem mają szansę i możliwość poznać
nową, fascynującą przygodę obcowania z człowiekiem. Osoby pracujące w
zawodzie mogą natomiast kapitalnie poszerzyć i udoskonalić swój
warsztat. Czas najlepiej weryfikuje różne nowe wynalazki, te najlepsze
wytrzymują każdą próbę.Przy okazji kursy udało mi się naprawić kilka
moich dolegliwosci. Po tygodniu, po kursie czuję się fantastycznie.
Robicie kawał dobrej roboty. Piotr Piotrowski fizjo Kolobrzeg,
jesienny kurs Warszawa '08.
 
*************
 
Anna Hencka, dyrektorka hotelowego Spa, kurs masażu Warszawa: Masaż
fantastyczny wykorzystuje go w praktyce zawodowej, klienci zachwyceni,
ja również.
 
***************
 
Wspaniała osoba i nauczycielka, o której mówimy wszystkim naszym
znajomym. Proste, skuteczne techniki, które wykorzystujemy w
codziennej praktyce - za drobny ułamek ceny profesjonalnych kursów dla
fizjo . Piszemy się na kurs zaawansowany. Gosia i Wiesław Miękczyńscy,
fizjo z 22 letnim doświadczeniem, Swidnin, zachodniopomorskie Majówka
z masażem tajskim Szczecinek '08
 
*********
 
Dziekuję za kurs stemplami ziolowymi, dzieki niemu zainteresowałam sie
masażem tajskim. Jestem po szkole medycznej o kierunku technik
masażysta i od pazdziernika rozpoczynam studia na Wyższej Szkole
Rehabilitacji w Warszawie. Czekam na kolejny kurs tajskiego. Agata
Okuń Łuków kurs sierpień '08
 
**********
 
Byłem na wielu różnych kursach masażu jednak ten był zupełnie
wyjątkowy. Świetna atmosfera i rewelacyjna nauczycielka. Kurs czysto
praktyczny dzięki czemu dokładnie można było poznać całą technike
masażu indonezyjskiego. Bardzo Wam za wszystko dziękuje, spotkamy się
na kolejnym kursie. Wojciech Bubak, Sułkowice, kurs sierpień '08
 
********
 
Ukończyłam własnie kurs masażu tajskiego stemplami ziołowymi w
Piasecznie. Z czystym sercem polecam wszystkim naukę tego wspaniałego
masażu u Kanyi. Jej pogoda Ducha, radośc z wykonywanej pracy, robi
duze wrażenie. Perfekcyjnie Kanya przekazuje wiedzę, bardzo dokładnie
tłumaczy i zwraca uwagę na wszystkich
swoich podopiecznych. Dziękuję za wspaniałą przygodę, pojawię się na
kursie stóp. Do tego zapisz moją koleżankę. Malgorzata Sroka Łomianki,
kurs w Piasecznie lipiec '08
 
********
 
Jeden z lepszych kursów na jakich byłem - napewno zjawię sie na kursie
zaawansowanym. Postaram sie z innymi kursantami, bo dużo osób jest
zainteresowanych. Dzięki za nauke. Pozdrawiam gorąco Tomasz Hinc
Suwałki fizjoterapeuta, kurs wiosenny Kampinos '08
 
*********
 
Dzis stosowalem niektore elementy tajskiego na starszej osobie i przy
odpowiednim wyczuciu sa to bardzo dobre i skuteczne metody. Im dalej w
las tym bardziej i wiecej to mnie interesuje. Robilem podobne
techniki, czułem sie ich autorem, teraz to wygląda na dużo bardziej
usystematyzowane i przez to bezpieczne i skuteczość ma sprawdzoną i
potwierdzoną - Jacek Wenta , Wesola, kurs Boze Cialo '08 Piaseczno k
Warszawy
 
**********
 
Kochani, dziękuję serdecznie za wspaniały kurs, za Wasz
profesjonalizm, niezwykłą cierpliwość oraz za stworzenie niezwykłej
atmosfery. Te dni były długo oczekiwanym wytchnieniem w mojej pracy,
dzięki Wam poznałam niezwyklych ludzi i przeżyłam chwile, które
wzbogaciły mnie wewnętrznie. Zyczę Wam szczęścia i wielu sukcesów.
Kasia Kozłowska, Torun, kurs Boze Cialo '08 Piaseczno
 
*****
Kanya ma niezwykłe wyczucie w pracy z ciałem pacjenta, a w
konsekwencji bardzo trafną diagnozę problemu. Kurs zbogacił mój
warsztat masażysty w techniki których oddziaływania nie da się
porównać z oddziaływaniem masażu klasycznego i innych objętych
programem studiów. Zajęcia prowadzone były w miłej, przyjemnej
atmosferze co jest niezwykle pomocne podczas poszerzania swoich
horyzontów. Polecam Jolanta Adamczyk Bielsko Biala mgr rehabilitacji
kurs zimowy 08 Warszawa
*******
Robert, Krynica Zdrój:
Kurs bardzo milo wspominam. Był dla mnie naprawde
interesujący a całość odbywała się bardzo luźno i w
miłej atmosferze. Grupa która brała udzial w tym
kursie była bardzo zgrana i nadal mam do nich kontakt
telefoniczny. Czulem się bardzo na luzie w
towarzystwie nauczyciela i sam stwierdzam, że odczułem
na wlasnym ciele, iż technika tego masażu pozytywnie
wpłynęła na samopoczucie i kondycję fizyczną całego
organizmu. PS Jurek obronił pracę magisterską i jest
już dyplomowanym fizjoterapeutą. Wysyłam wam kilka
fotek z kursu Masażu Tajskiego. Pozdrawiam gorąco .
 
*****
Gosia, kurs masażu Krynica Zdrój:
 
Mieszkam w Zielonej Gorze to mała miejscowość i trochę
trudno mi w promowaniu tego masażu, ale się nie
poddaje. Lubię robić ten masaż i cieszy mnie radość i
zadowolenie w oczach moich pacjentów. Moi pacjenci to
ludzie praktykujący jogę. Po masażach dużo łatwiej im
praktykować jogę. Bardzo chciałabym nauczyć się wiecej
masaży, które robi Kania. Ale Wy jesteście albo w
Krynicy albo w Warszawie. Może byśmy pomyśleli na
organizowaniu takich szkoleń w Zielonej Gorze. Tu na
zachodzie Polski brakuje takich szkoleń. Pozdrawiam
gorąco od siebie i od Romki (była ze mną na kursie)
 
***
Mariusz:
Aloha Nui
Miałem okazje spotkać Kanie na kursie masażu Tajskiego
w Szczecinie zorganizowanego przez Darka Witkowskiego.
 
Nazywam się Ziemann moje imię Mariusz. Interesuje sie
masażami od 4 lat. Jestem po kursie masażu Mauri, Lomi
Lomi i klasycznego. Masuje u siebie w domu lub u
klineta jeżeli jest taka potrzeba. Jeżeli chodzi o
masaż Tajski mam 3 osoby, które masuje stosunkowo
regularnie i z bardzo pozytywnym efektem.
 
******
Pelagia
Mam na imię Pola. Mam 23 lata. Jestem po 2-letniej
szkole masażu z elementami rehabilitacji. Masaż jest
moją pasją, a masaże dalekiego wschodu
zainteresowaniem, których tajniki ciągle zgłębiam.
 
My name is Pola. I am 23. I finished course of massage
with elements of rehabilitation (2 years). Massage is
my passion. Especially, I am interested in Asian
massages and I am trying to explore them and get more
knowledge and practice about them.
****
Joanna:
 
 
Brałam udział w kursie prowadzonym przez Kania w maju
w Szczecinie. Kania zaraziła mnie swoim entuzjazmem i
wiarą i radością.
 
Od pierwszego weekendu kursu praktykowałam regularnie
masaż tajski na wszystkich znajomych. Od lipca
wykonuje masaż już zarobkowo. Mam pierwszych klientów,
bardzo zadowolonych. Masaż tajski wykonuję w
Szczecinie i okolicach, u klienta.
 
W ten weekend Kania znowu bedzie w Szczecinie. Cieszę
się ogromnie na to spotkanie.
http://masaztajskiwarszawakursy.googlepages.com
 

 

Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-04-10 13:15
 Oceń wpis
   

 

to nie spozniony prima aprilis, ale Kaczynski i wierchuszka rzadowa i wojskowa zginela przy ladowaniu w smolensku. Zapowiedziano sledztwo, czarnej skrzynki jeszcze nie znaleziono. Naoczni swiadkowie mowia o odpadajacym ogonie samolotu, gdzie byly silniki.

 

tytul bierzacego artykulu z onetu "Największa tragedia w historii Polski", a Buzek stwierdzil w kondolencjach "niewyobrażalna katastrofa w skali Europy".

 

przyspieszone wybory w 2.5 miesiaca.

 

odwolywane sa imprezy sportowe i rozrywkowe - festiwal masazu w gdansku nadal trwa i nie ma planu zmiany jego programu

 

Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-03-29 22:20
 Oceń wpis
   

 Szkolenie z podstaw masażu tajskiego dla osób głuchoniewidomych

 
Bezpłatne szkolenie dla osób głuchoniewidomych z podstaw masażu tajskiego? Dzięki projektowi, który realizujemy pod hasłem „Weź sprawy w swoje ręce…” stało się to możliwe! Wzięło w nim udział dziesięciu beneficjentów tego projektu, którzy będąc już masażystami, chcieli zdobyć dodatkowe umiejętności i tym samym zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.
 
Szkolenie odbyło się w miejscu bliskim sercom wielu osób związanych z TPG, czyli w Ośrodku Szkoleniowym Stowarzyszenia „Akademia Łucznica”. Poprowadziła je natomiast Kanya Krongboon, o której dużo można się dowiedzieć ze strony internetowej www.massagethai.info 
 
Kanya sama się na niej przedstawia jako „jedyna nauczycielka masażu tajskiego, indonezyjskiego i tajskiego masażu stóp i tajskiego masażu ziołowego w Polsce”. Oprócz tego chwali się też, że: Jestem terapeutką i nauczycielką jogicznego masażu tajskiego, indonezyjskiego, tajskiego masażu stóp i tajskiego masażu ziołowego  z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wykonałam grubo ponad dziesięć tysięcy zabiegów, każdy trwający co najmniej godzinę i wyszkoliłam w trybie indywidualnym w Tajlandii i Wielkiej Brytanii ponad 500 masażystów, jak również prawie  600 na 80  kursach publicznych i prywatnych w Polsce (wielu wracało na moje kolejne kursy).
 
Katarzyna Ptasznik, koordynator makroregionu południowo-wschodniego, która była odpowiedzialna za przygotowanie szkolenia dla masażystów, informacje te uzupełnia jeszcze o to, że jak wiedziała z wcześniejszych rozmów z Kanyą, ma ona bogate doświadczenie w pracy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Było to ważne kryterium przy wyborze instruktora i jak się okazało przyniosło pozytywne efekty.
 
A dlaczego w ogóle masaż tajski?
 
Katarzyna Ptasznik wyjaśnia, że inspiracja wypłynęła z kilku źródeł: „Ludzie są coraz bardziej spięci, coraz bardziej potrzebują więc masażu relaksującego. A tajski jest bardziej masażem relaksacyjnym niż leczniczym. Jest doskonały dla osób, które po trudach codziennej pracy chcą sobie zrobić chwilę relaksu. Ponadto: masaż tajski wychodzi poza utarte schematy, więc w naszym społeczeństwie odbierany jest po prostu jako atrakcyjny. 
 
Dla naszych masażystów dodatkowym atutem jest też to, że do wykonywania masażu tajskiego nie potrzebują żadnego specjalistycznego wyposażenia – wystarczy kocyk, który rozłożą na dywanie w domu klienta. Przyznać się jednak muszę, że nie ja wpadłam na ten pomysł – podsunęli mi go sami masażyści, biorący udział w projekcie – sygnalizowali, że to jest ta technika, którą chcieliby poznać.” 
 
Szkolenie – okiem uczestnika, Krzysztofa Gaja
(fragmenty – więcej w 4. numerze kwartalnika „Dłonie i Słowo”)
 
„Dowiedziałem się, że ma być 10 masażystów z całej Polski z przewodnikami, więc zacząłem intensywnie myśleć, jak tylu głuchoniewidomych nauczyć w trzy dni masażu tajskiego i z lekka obawiałem się „wolnej polki", a nawet „partyzantki", jak to się żartobliwie czasem mówi na kurs, który ma być, żeby był. Ciągnęło mnie jednak coś i już, może to prowadząca Kanya Krongboon - prawdziwa Tajka, a może Anioł Stróż?
 
Już wkrótce miało się okazać, że ja to i owszem, mam wyobraźni całkiem sporo, ale organizator i prowadzący, mieli więcej, bo nie spotkałem kogoś jadącego do Warszawy po szkoleniu, który by był niezadowolony.
 
Po naszemu, po europejsku, jak masować, to gdzieś na leżance, kozetka jakaś, żeby tapczan chociaż. A tu na podłodze zasłane materacami, na materacach kocyczki i oto całe wyposażenie na początek do masażu tajskiego. Każdy głuchoniewidomy zajął pozycję siedzącą po turecku, albo jakąś parterową, bo i taki materac zachęca od razu do polegiwania nawet. Zrobiło sie gwarno, każdy gada do swojego przewodnika i odwrotnie, więc 20 głosów co najmniej coś tam sobie jeszcze uzupełnia na jakiejś „mózgowej półce". 
 
Nie mogę się doczekać na rozpoczęcie. Obok mnie Tomek mój przewodnik, Kasia, przewodnik Zuzanny i tak dalej: Iza, Mariusz, Warszawa, Wrocław, Kraków, Szczecin. Sala dość duża, więc się stresuje, że do mnie nie dotrze coś. W pewnym momencie rozległo sie tradycyjne cii cii cii bo oto z cicha zaczyna do nas przemawiać pani Kanya. Sporo osób zna angielski, ale Małgorzata tłumaczy ofiarnie głośno wszystkim, którzy mają problemy.
 
Szybka decyzja, kto będzie masowany i oto już Zuzanna leży na materacu i zaczynamy masaż stopy. Nasi przewodnicy dysponują już rysunkami, gdzieś ktoś rozdał, biorę do ręki, kilkanaście, może lepiej stron. Pani Kanya pokazuje pierwszą linię, przewodnicy powtarzają nam, raz i jeszcze raz, do skutku. Wreszcie próbujemy. Uciskam kciukami na stopę Zuzanny od podeszwy i klęczę bogobojnie na kolanach, i pochylony do przodu. 
 
Doczekałem się na panią Kanyę, podchodzi. Od razu poprawia. Ja tu gniotę rękami, jak te kopytka przysłowiowe i szybko, a ja mam naciskać, wolniutko i coraz głębiej przez całe three seconds i jak by tego było mało, to pani Kanya mówi do mnie: come back - wróć. W masażu klasycznym zawsze masuje się dosercowo i nie wraca, a w tajskim jest to come back. Nie dość tego. 
 
Coś tu na początku mi nie idzie, pani Kanya widzi, że nie rozumiem, bierze mi rękę na swoje plecy i sama naciska stopę Zuzanny. Nagle zrozumiałem! Ona nie naciska rękoma, ona buja się do przodu i tyłu i naciska jakby całym ciałem, a siła idzie na kciuk. Wchodzi w stopę jak w masło i na dokładkę Zuzanny pytają, czy boli, a ona mówi, że nic, a nic.
 
Jest gwarno jak w ulu, jedna wielka gadanina, ten zapyta, ten odpowie, ten powtórzy, tamten poda, każdy ma roboty pełne ręce. Spokojna pani Kanya, cicho mówi, jest nieco tajemnicza, bardzo łagodna w ruchach, nie złości sie jak my z gatunku: cholera, już ci trzy razy mówiłem, ile będę powtarzał. Cierpliwie, spokojnie, raz, drugi, trzeci, aż pojął kursant.
 
W tym momencie już wiedziałem, że warto było tu być. Byłem pewien, że mnie tu nie ominie wiedza.
 
Tak wygniatając sobie wzajemnie obydwoma kciukami nogi, co raz pokazując nowe punkty i linie, wybiła 21:00, koniec na dzisiaj. Ludzie mówią, że fajnie jest, ciężki program nabity na full - jak mawia młodzież, ale owocny. Męczyć, to się Polak lubi, byle wiedział po co. Coś tak czuję, że ludzie mają zapał, wszędzie słychać ożywienie. Koniec dnia. Jutrzejszy, będzie według planu taki sam, tyle, że więcej pracy, bo od samego rana.
 
Gdybym ten dzień chciał porządnie opisać, tak z detalami, to by trzeba było kilku rozdziałów, więc proponuję streszczenie: jedzenie, masowanie, masowanie jedzenie, masowanie, masowanie i spanie.
 
Ostatniego dnia, w niedzielę, trenujemy ofiarnie, przypominamy, sprawdzamy, powtarzamy jeszcze, a pani Kanya Krongboon dokładnie sprawdza każdego cichaczem. Chwali i słusznie, bo zawsze lepiej raz pochwalić, niż dwa razy zganić. I oto wypełniamy ankiety po szkoleniu na krótko przed obiadem, brawa, podziękowania i rozchodzimy się na obiad. Pani Kasia - bo na tym kursie tak mówiło się na kierowniczkę, zdecydowała o organizacji po obiedzie.
 
Po obiedzie już spakowani, czekamy na najważniejszą chwilę szkolenia, czyli wręczenie dyplomów i zaświadczeń, a sam jeszcze nie wiem, co to, to też ciekawość, która jest pierwszym stopniem do wiedzy, a ta zła do piekła, wzrasta. 
 
Pani Kanya mówi ostatnie słowa, że dobrze nam szło, że możemy się posługiwać masażem tajskim w swoich gabinetach, aż wreszcie ruszyła kolejka do wręczenia świadectw. Każdy ściskał w garści swoje, pod kurtkę chowa, bo pada. Wielkie podziękowania dla pani Kanyi, brawa i brawa, wszyscy się uśmiechają. W końcu zabieramy się do autokaru i do stolicy, skąd wkrótce rozjedziemy się na cały kraj.
 
Gratuluję pomysłu organizatorom kursu, kogo nie było niech zazdrości i mam nadzieję, że może jeszcze kiedyś taki będzie?”
 
Wrażenia innych uczestników
 
Danuta Gronowicz ze Szczecina:
 
„Na szkolenie przyjechałam, bo chciałam podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe. Poza tym bardzo mnie to interesuje. Ukończyłam kurs masażu klasycznego w „Akademii Fitness”, a o tajskim tylko czytałam wcześniej w Internecie. To jednak nie to samo, co poznać technikę na żywo. Z jednej strony chciałam więc podnieść swoje kwalifikacje, a z drugiej rozwinąć swoje zainteresowania.
 
Podczas szkolenia najbardziej podobało mi się to, że instruktorka każdy kolejny etap masażu pokazywała każdemu masażyście indywidualnie, wykonując go po prostu na nim. 
 
Mogliśmy poczuć, jak ważne jest ciepło jej dłoni i jaka powinna być siła nacisku. Kanya wyczuła też chyba, że moje mięśnie były spięte, więc wykonała na mnie dodatkowo masaż - chodząc po moich udach! Wydawałam przy tym dziwne dźwięki, którym wszyscy się dziwili (śmiech). To zapamiętam najbardziej! Było to mocne ugniatanie, a czułam to najpierw jako mocne ukłucie, które chwilę później powoli się rozchodziło. Stąd te dziwne dźwięki.
 
Masażu tajskiego nie będę robić osobom, które będą przychodziły do mnie z chorobami kręgosłupa, czy innymi bolesnymi schorzeniami. Przypadek każdego klienta rozpatrzeć będę musiała indywidualnie. Na pewno jednak wielokrotnie wykorzystam elementy tej techniki! Myślę, że klienci też będą tym zaciekawieni i będą przychodzili z ciekawości. A masaż tajski może im pomóc, gdyż pozwala on poruszyć organizm do tego, żeby sam zaczął się regulować. Zawsze jednak powtarzam, że sam masaż nie rozwiąże problemu –doradzam też zwykle zmianę diety i więcej ruchu.”
 
Mariusz Het z Kluczborka i Tomasz Marciniak z Rawicza:
 
„Tajski różni się od masażu klasycznego tym, że przy tym pierwszym masażysta musi się dużo nagimnastykować, technika ta wymaga od niego dużo więcej ruchu. Pacjentem też trzeba dużo więcej poruszać!”
 
„Samo szkolenie? Przeszkadzał mi trochę hałas. Kanya każdy ruch opisywała, dokładnie mówiła jak trzymać palce itp. Gdy wszyscy wokół rozmawiali, trudno było się skupić. Dużo lepiej mi się pracowało po godzinach, gdy już wszyscy się rozeszli i zostałem tylko ja z Mariuszem, Kasią i Kanyą, bo wtedy było wreszcie cicho.”
 
„Cieszę się, że mogłem poznać Kanyę i wielu innych ludzi.”
 
http://tpg.org.pl/index2.php?aktu&news=80
 
http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-03-24 00:14
 Oceń wpis
   

  

mouseup="if(qu()) quoteAuthor = " TYMCZASOWO_PODMIENIONY_TEKST_ABCDEFGHI_2>Ponizej program festiwalu, dojdzie jeszcze informacja o kosztach wstepu, wystawcach (przewidziane stoly, sprzet i akcesoria do masazu - naturalne esencje kwiatowe i ziolowe, balsamy, stemple ziolowe, kosmetyki, tradycyjne orientalne stroje etc) i atrakcjach (losowanie nagrod na zabiegi i okolofestiwalowe kursy szkoleniowe etc). Bedzie mozliwosc odplatnych konsultacji i zabiegow. 

Organizator: 
OHANA KAHIHULA 
Szkoła Masażu Hawajskiego 
www.lomi.pl 

Kontakt do Biura Festiwalowego 
tel. 0 601 99 33 71 
e-mail: info@sztukadotyku.eu 

SOBOTA 

10:00-10:45 Kanya Krongboon 
Tradycyjny klasyczny masaż Tajski (pokaz) 

(przed Festiwalem i w czasie jego trwania, w dniach 8-11.04, bedzie prowadzila kurs jogicznego masazu tajskiego, a po Festiwalu, w dniach 12-13 i 14-15.04, dwa kursy tajskiego masazu stophttp://massagethai.info ). 

11:00-11:45 lek. med. Jacek Rafało 
"Kręgosłup jako arbor vitae = drzewo życia" (wykład) 

12:00-12:45 Ola Smulska 
Masaż Shantala - "Zrelaksowani od kołyski" (pokaz) 

14:00-14:45 mgr farm. Hanna Łopuchow 
"Relaksujące czynniki naturalnych substancji w masażu" (wykład) 

15:00-15:45 mgr Elżbieta Capierzyńska 
Refleksologia - relaks, terapia, kosmetyka (pokaz) 

16:00-16:45 Jolanta Mróz - Germaine de Capuccini 
Masaż Szafranowy - "Tajemnicza Turcja" (pokaz) 

17:00-17:45 Arkadiusz Tutak 
Lomi Lomi KAHIHULA - duet hawajski (pokaz) NIEDZIELA

10:00-10:45 Magdalena Miętki 
Masaż dźwiękiem mis dźwiękowych ("tybetańskich") (pokaz) 

11:00-11:45 Dr Leszek Majkowski D.C. 
"Koncepcja leczenia bólu głowy pochodzenia szyjnego a Chiropraktyka" (wykład i pokaz) 

12:00-12:45 Elżbieta Żuk-Widmańska / Maria Koszucka-Dębicka 
"Netra Vasti - ajurwedyjski zabieg na oko" (pokaz) 

14:00-14:45 Hanna Łubek 
Masaż Jivaka (pokaz) 

15:00-15:45 Mgr Wojciech Markowski 
Dental Spa - Micro Masaż w Stomatologii (wykład i pokaz) 

16:00-16:45 Joanna Kaiser 
MA-URI - masaż, terapia lub ścieżka rozwoju osobistego (pokaz) 

17:00-17:45 
Dyskusja i zakończenie Festiwalu, rozdanie upominków 

18:00 
Koncert mis i gongów w wykonaniu Magdaleny Miętki 


Tradycyjny klasyczny masaż Tajski 

Kanya Krongboon 

Nauczycielka Tajskiego Masażu. Skończyła w Bangkoku uznane kursy dla masażystów i nauczycieli, a następnie pracowała przez 10 lat ucząc tajników tradycyjnego masażu tajskiego. 

Kręgosłup jako arbor vitae = drzewo życia 

lek. med. Jacek Rafało 

Lekarz neurolog, od blisko 20 lat zajmuje się leczeniem schorzeń bólowych kręgosłupa, nieoperacyjnym leczeniem dyskopatii, migrenami. Prowadzi Poradnię Schorzeń Kręgosłupa w NZOZ Revimed. 


Masaż Shantala - "Zrelaksowani od kołyski" 

Ola Smulska 

Z zawodu biolog, profesjonalny konsultant noszenia dzieci w chustach, certyfikowany instruktor masażu Shantala. Prywatnie mama piątki dzieci, urodzonych w domu; organizuje warsztaty Pozytywnego Rodzicielstwa na terenie całej Polski. Macierzyństwo jakiego doświadcza od pomad 17 lat to czas nieustannych poszukiwań w szczytnym celu - budowania więzi i bliskości z dziećmi. Jej osobiste skarby to Emanuel, Jaśmina, Mateusz, Mieszko i Nawojka, niepowtarzalne istot, najbliższe jej sercu. Łagodny start w nieznany świat ułatwiły im narodziny w domu, karmienie piersią i ... kołysanie. Bogactwo przeżyć z dziećmi wytycza ścieżkę, którą Ola przemierza wciąż nowe zakątki. Warsztaty dla rodziców i dzieci są kwintesencją jej praktyki nauczycielskiej, macierzyństwa i idei, jakiej stara się być wierna: świadomego rodzicielstwa. Poszerzanie horyzontów, zgłębiane wiedzy, która zawsze była jej bliska to wyzwanie, któremu stara się stawić wciąż czoła. 

Refleksologia - relaks, terapia, kosmetyka 

mgr Elżbieta Capierzyńska 

Certyfikowany refleksolog, dyplomowana położna (położna niezależna), edukator i promotor zdrowia. Ukończyła wydział Zdrowie Publiczne (WAM) w Łodzi oraz szereg szkoleń i warsztatów z zakresu refleksologii pod okiem samej Lone Sorensen w Warszawie i Barcelonie. Jest członkiem Stowarzyszenia Refleksologów na świecie (Global Reflexology Network Face-Foot-Hand) oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Prowadzi gabinet refleksoterapii w Gdyni, indywidualną praktykę położniczą (przyjmuje porody w domu, prowadzi indywidualną szkołę rodzenia, pogotowie laktacyjne). Propagatorka naturalnych porodów, naturalnych metod leczenia i naturalnego wspomagania zdrowia. Masaże jakie wykonuje, to masaż twarzy, stóp i dłoni zarówno u dzieci jak i u dorosłych. 


Lomi Lomi KAHIHULA - duet hawajski 

Arkadiusz Tutak 

Doświadczony i skuteczny terapeuta specjalizujący się w hawajskim systemie uzdrawiania. Nauczyciel (kumu) masażu hawajskiego Lomi Lomi Kahihula. Popularyzator zdrowego stylu życia w stylu wellness. Od ponad 10-u lat zajmuje się medycyną naturalną, z powodzeniem stosując różne zabiegi związane z masażami (tajski, klasyczny, hawajski), detoksykacją, suplementacją i przekazem energii. Organizator Festiwalu Masażu "Sztuka dotyku" i kursów masaży orientalnych. Konsultant Medycyny Komórkowej Dr Ratha, adept taoizmu. 


Masaż dźwiękiem mis dźwiękowych ("tybetańskich") 

Magdalena Miętki 

Śpiewaczka, certyfikowana masażystka dźwiękiem metodą Petera Hess'a(R), bioterapeutka. Uczestniczyła w kursach samorozwoju i wiedzy holistycznej m.in. huny, uzdrawiania duchowego, terapii dźwiękiem, tanatoterapii, bioterapii. Poprzez swoja działalność koncertową propaguje relaksację w dźwięku jako drogę do zdrowia i satysfakcjonującego życia. Prowadzi koncerty gongów, mis tybetańskich i śpiewu intuicyjnego, medytacje przy ich dźwiękach, robi masaże indywidualne, uczy jak używać własnego głosu do autorelaksacji. 
W stanach medytacji dźwiękowej (głównie śpiewu) maluje anioły inspirowane myślą o konkretnych osobach, tzw. Auranioły oraz mandale. 


"Koncepcja leczenia bólu głowy pochodzenia szyjnego a Chiropraktyka" 

Dr Leszek Majkowski D.C. 

Ukończył studia nauk biologicznych na University of Manitoba, a następnie jedną ze szkół akredytowanych przez Światową Federację Chiropraktyki w Toronto Canadian Memorial Chiropractic College (CMCC). CMCC jest pouniwersyteckim programem w specjalności nerwowo-mięśniowo-szkieletowej. Na początku kwietnia 1998 roku Leszek Majkowski ukończył CMCC uzyskując tytuł "Doctor of Chiropractic". Przez wiele lat praktykował w klinikach rehabilitacyjnych i medycznych. Jest członkiem: Światowej Federacji Chiropraktycznej, Stowarzyszenia Chiropraktycznego w Ontario - Kanada, Kanadyjskiego Stowarzyszenia Chiropraktycznego, Chiropraktycznej Izby Lekarskiej w Ontario. Leszek Majkowski jest Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Chiropraktycznego rejestrowanego w Europejskim Związku Chiropraktyki (European Chiropractic Union) i Światowej Federacji Chiropraktycznej 


Netra Vasti - ajurwedyjski zabieg na oko 

Elżbieta Żuk-Widmańska 

Wyłączny przedstawiciel w Polsce Istytutu Jiva Ajurweda z Faridabad w Indiach. Wiedzy i masaży ajurwedyjskich uczyła się w Instytucie Jiva Ayurveda pod kierunkiem Doktora Partapa Chauhana oraz w School of Ayurveda and Panchakarma w Kannur, Kerala Indie. Organizuje wykłady, warsztaty i szkolenia z zakresu ajurwedy i masaży ajurwedyjskich. Prowadzi gabinet masaży ajurwedyjskich w Atma Akademia Zdrowego Życia w Warszawie. Organizuje i prowadzi warsztaty z zakresu ajurwedy i masaży ajurwedyjskich. 

Maria Koszucka-Dębicka 
Dyplomowana kosmetyczka, dyplomowany refleksolog stóp metody Inge Dougans oraz refleksolog twarzy metody Lone Sorensen, certyfikowana masażystka ajurwedyjska. Zabiegi i masaże wykonuje w Bielsku Białej i Cieszynie. 


Masaż Jivaka 

Hanna Łubek 

Pochodzi z Trójmiasta i prawdopodobnie dlatego, po przeprowadzce do Warszawy, trudno jej było zaakceptować ciągłe zabieganie jako receptę na życie. Zaczęła poszukiwać innych rozwiązań, które krok po kroku doprowadziły ją do Jivaki. W tej chwili, oprócz masaży indywidualnych, prowadzi również warsztaty, organizuje kursy Jivaki i wspiera rosnącą grupę osób praktykujących Jivakę w Polsce. 

Dental Spa - Micro Masaż w Stomatologii 

mgr Wojciech Markowski 

Ukończył Studia Magisterskie na AWFiS w Gdańsku ze specjalnoscią Sportowa Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia. Dalsze wykształcenie pogłębiał na Magisterskich Studiach Podyplomowych Fizjoterapii we Wroclawiu. Obecnie jest pracownikiem Bałtyckiej Kliniki Stomatoligii Kosmetycznej Dental Spa w Gdańsku. W swojej 15 letniej praktyce zawodowej pracował dla: Zakładu Balneologii Szpitala Reumatoligicznego w Sopocie, Przychodni Sportowo-Lekarskiej Wojewódzkiego Szpitala w Gdańsku, Centrum Kształcenia Kadr "Profesja", Kadry Polski Tenisa Ziemnego, Medicover Gdańsk i wielu innych instytucji. Ukończył 4 stopniowy kurs Diagnozowania i Leczenia Bólów Kręgosłupa Metodą McKenzie. 

MA-URI - masaż, terapia lub ścieżka rozwoju osobistego 

Joanna Kaiser 

Licencjonowany praktyk MA-URI w Trójmieście. Przeszła cały cykl szkoleń w Instytucie MA-URI, a warsztat najwyższego stopnia "Kaitinana" ukończyła w 2005r w Nowej Zelandii. Od 2006r jest również Trenerem MA-URI w Polsce. 


============== 

Masaż tajski - jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów. Jego podstawy zostały stworzone 2500 lat temu w Indiach na bazie Ayurwedy oraz technik Jogi. Przez lata rozwijał się i był praktykowany przez mnichów w tajskich świątyniach. 

W masażu tym dokonuje się synteza wielu technik pracy z ciałem: refleksologii, pracy z kanałami energetycznymi i krwioobiegiem, rozciągania oraz jogi i medytacji. Praktykujący masaż tajski terapeuci wykorzystują więcej elementów własnego ciała, niż w jakimkolwiek innym stylu leczniczego oddziaływania. 

Masażysta masuje nie tylko dłońmi ale również przedramionami, łokciami, stopami i kolanami. Jest to zabieg suchy (bez oliwy), wykonywany przez cienkie luźne ubranie na macie rozłożonej na podłodze. Łączy on w sobie bardzo powolne i rytmiczne uciskani mięśni w celu ich rozluźnienia, a następnie ich rozciąganie w celu zwiększenia zakresu ruchów. 

Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, masaż w sposób holistyczny poprawia kondycję fizyczną, duchową i intelektualną; przynosi wzrost sił witalnych oraz odczucie wewnętrznej równowagi. Jednocześnie dzięki powolnemu jednostajnemu wykonywaniu może być głęboko relaksujący; rozciąga i rozluźnia ciało, uwalnia napięcia. 

======== 

Kręgosłup jako arbor vita - interaktywny wykład na temat kręgosłupa, jako łącznika wielu chorób I dolegliwości, które są wynikiem dysfunkcji określonych jego poziomów. Konkretny temat wykładu uzależniony będzie od zainteresowania słuchaczy określonymi problemami np. takimi jak: bóle mięśniowe i przetrwałe napięcia, terapia bólu itp. 

======== 

Masaż metoda Shantala - wywodzi się z Indii. Jest to tradycyjna sztuka masażu dzieci z opóźnieniem psychoruchowym, porażeniem mózgowym, którą profilaktycznie stosuje się również u dzieci prawidłowo rozwijających się. Masaż ten korzystnie działa na cały organizm niemowlęcia/dziecka pobudzając funkcjonowanie najważniejszych organów i układów. Masaż Shantala sprzyja nawiązaniu bardzo bezpośredniego zarówno fizycznego, jak i uczuciowego kontaktu z dzieckiem. Uspokaja maluszka, rozluźnia, zmniejszając niepokój i napięcie. Przyspiesza rozwój ruchowy, psychiczny i emocjonalny. Masowane dzieci mają większą akceptację siebie, są ufniejsze i bardziej pogodne. Masaż zmniejsza negatywne odczucia takie jak złość czy agresję - jest to więc świetna forma kontaktu z małymi "nerwuskami". Masaż Shantala można wykonywać już od 1 miesiąca życia dziecka. 

======== 

Refleksologia twarzy metodą Lone Sorensen - to jedyny masaż twarzy i zarazem jedyna terapia na świecie łącząca w sobie diagnozę energetyczną, terapię i postępowanie kosmetyczno-estetyczne. Działa odprężająco, uwalnia od napięć i negatywnych emocji, przywraca równowagę między ciałem a umysłem. Pomocna w leczeniu różnych dolegliwości i chorób, usuwa toksyny z organizmu i zwiększa jego odporność. Terapia niepłodności i zaburzeń hormonalnych. Poprawia napięcie skóry, sprawia, że jest ona bardziej elastyczna i sprężysta, wygładza i spłyca zmarszczki; działa profilaktycznie. 
Refleksologia ...to znaczy lepiej widzieć, słyszeć i czuć Uważa się, że ok. 80-90 % osób cierpi na różnego rodzaju schorzenia oczu. Wykład połączony z pokazem masażu refleksorycznego oczu. 

======== 

Masaż szafranowy - zabieg, który ma działanie silnie ujędrniające i odmładzające skórę. Ma właściwości przeciwutleniające, neutralizujące szkodliwe działanie wolnych rodników oraz spowalniające starzenie skóry. Silnie regeneruje skórę. Kosmetyk używany do masażu zawiera ekstrakt z szafranu oraz olej z kiełków zbóż, bogaty z witaminę E. Olejki z kolendry, kardamonu oraz ylang-ylang działają przeciwzapalnie, antyseptycznie i kojąco. Zabieg zapewnia głęboki relaks, uspokaja i oczyszcza zmysły, przynosząc dobre samopoczucie oraz równowagę ciała i ducha. Wykonywany jest specjalny masaż jedwabną chustą i pałeczką z rogu. 

======== 

Hawajskie Lomi Lomi KAHIHULA Masaż Lomi Lomi (pot. dotyk aksamitnych łap zadowolonego kota) pochodzi z hawajskiego systemu uzdrawiania praktykowanego w starożytnych świątyniach przez kahunów, mistrzów sztuki masażu, urzeczywistniania marzeń i życia w harmonii z naturą. Lomi Lomi, nazywane często masażem miłujących dłoni, wykonywane było przez wiele godzin (nawet kilka dni) przez jednego lub kilku uzdrowicieli. Towarzyszyły mu rytualne pieśni, modlitwy, taniec i inne zabiegi służące oczyszczeniu, regeneracji, wzmocnieniu i realizacji życiowych celów. 
Hawajskie Lomi Lomi Kahihula jest wyjątkowo efektywną terapią, w której elementy starożytnej wiedzy o uzdrawianiu dostosowane zostały do potrzeb współczesnego człowieka. Poprzez specyficzny masaż całego ciała, wykorzystując swoje nastawienie, siłę koncentracji, energię ruchu, oddechu i hawajskiej muzyki tancerz-uzdrowiciel Kahihula pomaga wprowadzić osobę masowaną na drogę pozytywnej przemiany, prowadzącej niejednokrotnie do poprawy zdrowia w sferze fizycznej, psychicznej i duchowej, a także relacji z innymi ludźmi. Ciało każdej osoby traktowane jest z najwyższym szacunkiem jako ,,świątynia ducha", a sam masowany, jak król lub królowa. To podejście odczuwalne jest w trakcie sesji masażu w każdym dotyku, prowadzeniu ręki czy nogi, operowaniu ręcznikiem lub prześcieradłem. Niezwykle przyjemny, płynny, miękki i naturalny dotyk stosowany w Lomi Lomi Kahihula daje osobie masowanej czas i przestrzeń do zmian, otwiera możliwości nawiązania utraconego kontaktu z własnym wnętrzem i przywrócenia właściwego przepływu energii przez ciało. 
Kahihula jest holistyczną metodą pracy z człowiekiem, pewnym specyficznym i wyjątkowym rodzajem masażu w tańcu, a może bardziej tańcem w formie masażu. Ważniejszym w Kahihula od samej techniki jest przekaz i sztuka płynnego prowadzenia poszczególnych części ciała danej osoby oraz umiejętność "bycia blisko" z masowanym/ą. 
Duet hawajski? Tego nie da się opisać słowami. To trzeba zobaczyć i poczuć! 

======= 

Masaż dźwiękiem - jest starożytną, stosowaną w różnych kulturach formą muzykoterapii o bardzo szerokim spektrum działania. Dźwięk wpływa zarówno na umysł, ducha, jak i fizyczne ciało. 
Uzdrawiająca siła pełnego mocy i majestatu dźwięku gongów oraz kojącego i subtelnego dźwięku mis grających polega na tym, że cały organizm wchodzi w rezonans z ich leczniczymi, wnikającymi w ciało wibracjami, harmonizując je, dostrajając organy do właściwych im częstotliwości drgań, powodując wibracje i ruch komórek (każda komórka jest masowana), tym samym uruchomiają się samouzdrawiające właściwości organizmu. Ich tony i wibracje spowalniają przepływ fal mózgowych, dzięki temu uspokajają, pozwalają dotrzeć do podświadomości, wyrzucić z niej lęki, wpływają pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie własnej wartości. Dźwięki mis i gongów pomagają w regeneracji organizmu i wspomagają procesy zdrowienia, dlatego jest to świetna TERAPIA WSPIERAJĄCA LECZENIE KONWENCJONALNE. 

======= 

Chiropraktyka - jest naturalną, alternatywną metodą terapii. Głównym celem terapii jest ustalenie optymalnego stosunku między funkcją stawów, mięśni i systemu nerwowego (schorzeń mięśniowo-szkieletowo-nerwowych) oraz efektu tych schorzeń na ogólny stan zdrowia. Schorzenia kręgosłupa są w szczególnym centrum uwagi. Główną metodą leczenia jest manipulacja (przesunięcie stawów poza fizjologiczną barierę). Zabiegi również obejmują fizykoterapię, program ćwiczeń terapeutycznych, edukację pacjenta, modyfikacje stylu życia i przepisywanie wkładek ortopedycznych. Istotnym elementem terapii jest ogólna, prewencyjna promocja zdrowotna i wczesny powrót do pełnej aktywności po urazach. 
Wykład połączony z pokazem terapii manualnej. W pokazie zaprezentowane będą specyficzne testy determinujące bóle głowy pochodzenia szyjnego, mobilizacje/manipulacje segmentów odpowiedzialnych za "ból głowy" i "myofascial release" technikę typu IV na odcinku szyjnym. 

======= 

Netra Vasti - ajurwedyjski zabieg na oko - kąpiel oczu w ciepłym sklarowanym maśle. Zabieg ten relaksuje i oczyszcza oko, równoważy system nerwowy, wygładza zmarszczki i wpływa dodatnio na poprawę widzenia. Słowo NETRA oznacza - oko, VASTI - zbiornik. Jeden ze starożytnych zabiegów stosowany, aby uwolnić napięcie nagromadzone w oku. Wynikiem nagromadzonego napięcia jest: słabe widzenie, ból, osłabienie, opuchlizna oka. Doskonale relaksuje gałkę oczną. Zabieg ten poprawia widzenie, odżywia układ nerwowy poprzez gałkę oczną. Zabieg również nadaje niesamowity błysk w oku, wygładza zmarszczki, pogłębia kolor źrenicy i głębię spojrzenia. Wywołuje uczucie akceptacji i głębokiego zadowolenia. 

===== 

Masaż Jivaka - jest zintegrowaną formą masażu. Jest nierozerwalnie związana z naukami buddyjskimi i jest uważana za część tej ponadczasowej tradycji. Jivaka wpływa zarówno na ciało jak i umysł. W tej formie masażu uwaga jest zwrócona nie tylko na system mięśniowy ale również ośrodki i kanały energetyczne w ciele. Techniki akupresury wraz z technikami pozwalającymi uspokoić umysł harmonizują energię w kanałach i umożliwiają rozluźnienie się i odpoczynek. Poprzez Jivakę, ludzie na Zachodzie zyskują możliwość uzyskania wewnętrznej równowagi, regeneracji zmęczonego systemu nerwowego oraz doświadczenia przestrzeni i błogości w niej zawartej. Zdecydowanie najlepiej jest wykonywać masaż Jivaka na podłodze. Z jednej strony leżenie na stabilnym podłożu daje poczucie bezpieczeństwa, z drugiej strony daje max. możliwości poruszania ciałem klienta, któremu zaleca się włożenie wygodnego ubrania. Ciało klienta jest poruszane przeważnie w sposób pasywny co powoduje, że nie jest potrzebne utrzymywanie żadnego napięcia. 

======= 

"Rewitalizacja medyczna" twarzy i głowy po zabiegach stomatologicznych. Każdy zabieg stomatologiczny wymaga interwencji w skomplikowany i wrażliwy system układów składających się na nasze ciało. Każde nowe naprężenie, zmiana kształtu, przebudowa, pociąga za sobą konieczność kompensacji tej energii przez tkanki otaczające. W przypadku zabiegów stomatologicznych są to struktury twarzo-czaszki. Jeżeli organizm posiada zdolność pochłonięcia i rozproszenia tej energii, dodatkowe działania nie są potrzebne. Lecz jeśli na drodze wystąpią blokady to takie skumulowane naprężenie potrafi ujawnić się w postaci nieprzewidzianej neuralgii, czyli bólu. Ogólny brak działań rewitalizacyjnych po zabiegach stomatologicznych nie oznacza, iż nie są one potrzebne. My wychodzimy na przeciw temu problemowi i stworzyliśmy nowy standard usługi, na który składają się następujące działania: 
1. Drenaż okolicy szyi, twarzy i głowy 
2. Techniki powięziowe 
3. Techiki cranialne 
Pierwsze z działań wykonujemy aby pobudzić pracę układu limfatycznego organizmu do lepszego odprowadzenia wszelkich płynów, jakie mogą się pojawić, w nadmiernej ilości, w trakcie i po zabiegu. Oczyszczanie organizmu przebiega sprawniej. 
Drugie z działań stosujemy dla zniesienia napięć. Nadmierne napięcia doprowadzają do zmiany pobudliwości nerwów. A za tym idzie szereg niekorzystnych reakcji organizmu. 
Trzecie z działań stosujemy dla naprawy i przygotowania Ośrodkowego Układu Nerwowego. Lepiej działający OUN to zniwelowanie takich dolegliwości jak: bóle głowy, bóle oczu i uszu, bóle st. skroniowo-żuchwowych. Zniwelowanie bólu po chirurgii szczękowej 

======= 

MA-URI - zostało stworzone przez Hemiego i Katje Fox jako system pracy z ciałem, umożliwiający samouzdrawianie i zwiększanie własnej mocy. Bazuje na pradawnej wiedzy Huny oraz polinezyjskich systemach uzdrawiania i wzmacniania. MA-URI może być masażem, terapią lub ścieżką rozwoju osobistego. 
PMA-URI jako masaż jest bardzo piękną i poruszającą techniką będącą doskonałym połączeniem dwóch rodzajów energii: łagodną i pełną bezwarunkowej miłości energią Hawajów oraz silną, prowokującą i stawiająca wyzwania energią Nowej Zelandii. Obie tworzą bardzo skuteczną metodę opartą na tańcu, rytmie, oddechu i wyjątkowym dotyku. 
MA-URI jako system pracy z ciałem (Bodywork MA-URI) to bardziej zaawansowany zakres technik, w których nacisk kładzie się na zestrojenie ciała, umysłu, emocji i duszy. Ciało traktuje się tu jako bramę do głębokich sfer psychiki i emocji. Służy uwalnianiu napięć emocjonalnych, oczyszczaniu i transformacji nieharmonijnych pamięci oraz próby odnajdywania źródeł nurtujących problemów. 
MA-URI jako ścieżka rozwoju to system warsztatów, które poprzez naukę technik masażu i pracy z ciałem, umożliwiają przejście fascynującego procesu rozwoju osobistego, poszerzania świadomości oraz zwiększania własnej mocy. Każdy z etapów szkolenia jest swego rodzaju "rytuałem przejścia", który stawia przed nowymi wyzwaniami i pozwala zagłębiać wiedzę o sobie samym.

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice

 

Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-03-09 21:30
 Oceń wpis
   

 Jak otworzyc gabinet masazu

 
Trudna sytuacja finansowa publicznych zakładów opieki zdrowotnej, problemy na rynku pracy dla wykwalifikowanych masażystów i fizjoterapeutów, a także chęć sprawdzenia samych siebie w prowadzeniu własnej działalności sprawiają, że w ostatnich latach pojawiło się wiele gabinetów, w których świadczone są usługi w zakresie masażu leczniczego, kosmetycznego, relaksacyjnego i innych. Gabinety te działają na zasadach indywidualnych praktyk prywatnych lub w ramach kompleksowych ośrodków rehabilitacji leczniczej i odnowy biologicznej. Jednakże są one bardzo zróżnicowane pod względem standardów urządzania i wyposażenia. Jest to ściśle związane z doświadczeniem zawodowym pracującego w gabinecie masażysty i z wielkością środków finansowych zaangażowanych w jego utworzenie. 
 
Indywidualny gabinet masażu na pewno nie może mieścić się w pomieszczeniach znajdujących się w suterenach i piwnicach, co jeszcze niedawno było często praktykowane w wielu ośrodkach i zakładach rehabilitacji. Powinien być usytuowany na parterze lub piętrze - pod warunkiem możliwości korzystania z windy przystosowanej dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. 
 
Pomieszczenie takie powinno mieć metraż, co najmniej 12 m2 z zaleceniem jego zwiększenia do około 15 m2. Dla zapewnienia odpowiednich warunków lokal musi posiadać instalacje: wodociągową (z ciepłą wodą), kanalizacyjną, elektryczną i grzewczą. Grzejniki zapewniające w pomieszczeniach odpowiednią temperaturę w granicach 20 – 220C muszę być gładkie i łatwe do czyszczenia. Podłoga i ściany powinny być gładkie i łatwozmywalne, trwałe i nienasiąkliwe. Użyte wykładziny podłogowe, okładziny ścienne, farby musza być odporne na działanie środków dezynfekujących. 
 
W celu utrzymania higieny osobistej masażysty gabinet musi posiadać umywalkę z ciepłą woda bieżącą, przy której znajdują się pojemniki na mydło w płynie, jednorazowe ręczniki papierowe i ewentualnie pojemnik z płynem dezynfekującym do skóry rąk. Ściana wokół umywalki powinna być łatwozmywalna (płytki, okładziny, farba olejna) do wysokości, co najmniej 1,6 m.
 
Ważną rolę pełni w gabinecie masażu oświetlenie naturalne w postaci okien lub przeszklonych powierzchni. Powinny one stanowić około 15% powierzchni podłogi. Aby uchronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem warto zainstalować żaluzje poziome lub pionowe. Te ostatnie są bardziej praktyczne ze względu na łatwiejsze czyszczenie. W wersji bardzo nowoczesnej możliwe jest zastosowanie szkła okiennego przepuszczającego odpowiednią ilość światła w zależności od intensywności promieniowania słonecznego. 
W pomieszczeniach bez dostępu światła naturalnego niezbędne jest zainstalowanie oświetlenia dającego minimum 150 luksów. Prawidłowe oświetlenie jest niezbędne dla łatwego kontrolowania wzrokiem okolic ciała poddawanych masażowi jak również obserwowanie reakcji osoby masowanej. 
 
W celu dokładniejszego przyjrzenia się ewentualnym zmianom na skórze pacjenta lub drobnym grupom mięśniowym np. twarzy wskazane jest użycie przenośnej lampy, która umożliwia dodatkowe oświetlenie miejsca masażu. Godne polecenia są tutaj lampy bezcieniowe eliminujące zasłonięcie cieniem masowanego obszaru. Regulowane, elastyczne ramię umożliwia dowolne ustawienie lampy. Dostępne są w wersji ściennej lub na ruchomym stojaku. Nowoczesne żarówki zapewniają, co najmniej kilka tysięcy godzin pracy. 
 
Wpływ na jakość oświetlenia pomieszczeń wywiera także racjonalny dobór barw - jasnych i pastelowych w tonacji żółci i zieleni. Pomagają one również uzyskać psychiczne odprężenie pacjenta. W pomieszczeniach bez wentylacji naturalnej w postaci wietrzenia, konieczne jest zapewnienie mechanicznej wymiany powietrza w celu zagwarantowania odpowiedniej wilgotności, ruchu powietrza, usuwania nieprzyjemnych zapachów (pot) i zanieczyszczeń. 
 
Trzeba pamiętać, że przy tworzeniu gabinetu masażu należy opierać się na zatwierdzonym przez stację sanitarno – epidemiologiczną projekcie budowlanym sporządzonym przez specjalistę. 
 
Kiedy już posiadamy wykończone pomieszczenie możemy przystąpić do wyposażenia go w sprzęty i urządzenia. Podstawowym elementem tego wyposażenia jest stół do masażu, który stanowi główną część stanowiska pracy masażysty. Możliwości producentów są tu praktycznie niczym nie ograniczone i w związku z tym ich oferta handlowa jest bardzo bogata. O tym, jaki stół jest potrzebny decyduje potencjalny nabywca znający cel, jakiemu ma służyć stół i jakie są jego możliwości finansowe. 
 
Stoły do masażu posiadają wieloczęściowe leżyska pokryte materiałami skóropodobnymi w szerokiej gamie kolorów łatwymi w utrzymaniu ich w czystości. Oparte są na metalowych ramach, czasami zaopatrzonych w kółka umożliwiające łatwe ich przemieszczanie w pomieszczeniu oraz w systemy regulacji wysokości ułatwiające wejście i zejście pacjenta. Regulacja stwarza możliwość dostosowania stołu do wzrostu masażysty, co ma ogromne znaczenie dla zachowania prawidłowej pozycji w czasie pracy. Regulacja wysokości może następować poprzez sterowanie ręczne lub elektryczne i hydrauliczne w droższych wersjach. 
 
Jako przykład można podać dwa typy stołów: S 412 i S 422, produkowane przez firmę INNOW. Są to stoły o wymiarach 195 x 70 cm i wysokości 60 – 90 cm o wadze 45 kg. Posiadają dzielone leżysko i podłokietniki. Wycięcie na nos i usta w części podgłowowej umożliwia pacjentowi swobodne oddychanie poprawiając komfort w czasie zabiegu. Części leżyska pokryte są skóropodobnym, zmywalnym materiałem. Dodatkowo wyposażone są w wieszak na podkłady higieniczne. Regulacja odbywa się ręcznie lub elektrycznie. 
 
Drugim przykładem są stoły do masażu z serii SMA – 2,SMA - 2E i SMA – 2H firmy Tech-Med. Mogą one być wykorzystywane do wszystkich rodzajów masażu leczniczego i sportowego. Każdy stół tego typu posiada lekką konstrukcję nośną z możliwością regulacji wysokości: SMA – 2 ręcznie, SMA – 2E elektrycznie przy pomocy siłownika zasilanego prądem bezpiecznym, z transformatora 220/24V i sterowanego pilotem ręcznym. SMA – 2H sterowany jest poprzez naciskanie dźwigni nożnej siłownika hydraulicznego. Wymiary stołów to 195 x 68 cm. 
 
Jeśli do pracy potrzebujemy więcej niż jednego stołu a powierzchnia gabinetu jest niewielka lub, gdy planujemy wizyty domowe u pacjentów możemy skorzystać z bogatej oferty przenośnych stołów do masażu firmy Habys. Stół MEDMAL posiada aluminiową konstrukcję a wymiary leżyska: 180 x 60 lub 70 cm, po złożeniu 90 x 60 lub 70 x 18 cm, regulowana wysokość 70-90 cm i waga 16-18 kg sprawiają, że stół jest komfortowy w użyciu, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.
 
Dodatkowo stoły do masażu można wyposażyć w różnej wielkości kliny i półwałki odciążenie, uniesienie różnych odcinków ciała lub wybiórcze zmniejszenie napięcie grup mięśniowych. Wykonane są one gąbki lateksowej pokrytej materiałem typu skay. W przypadku tańszych stołów bez możliwości regulacji wysokości konieczne jest doposażenie ich w stopnie ułatwiające wejście i zejście pacjenta ze stołu.
 
W razie braku oddzielnego pomieszczania szatni przylegającej do pokoju masażu konieczne jest wydzielenie jej w części gabinetu. Do tego celu możemy użyć ruchomych parawanów. W tej części powinny się zaleźć: wieszak (ścienny lub stojący), krzesło lub ławka dla ułatwienia rozbierania osobom starszym lub niepełnosprawnym. 
 
Dla łatwego prowadzenia dokumentacji należy umieścić w gabinecie biurko z szufladami, prostą półkę na różne przedmioty i książki. W pobliżu stołu do masażu umieszczamy półkę lub mały stolik na kółkach na oliwki, balsamy talk i serwetki higieniczne używane w czasie zabiegu. Niewielka szafka zamykana z kilkoma półkami będzie służyła nam jako schowek na podkłady higieniczne, ręczniki papierowe, środki czystości i dezynfekcyjne. 
 
Dodatkowymi elementami, w które warto wyposażyć gabinet masażu jest lampa Sollux dla dodatkowego, miejscowego ogrzania ciała pacjenta. W celu zapewnienia maksymalnej czystości pomieszczenia wskazane jest używanie lampy bakteriobójczej. W tak niewielkich pomieszczeniach jak gabinety masażu efektywność zapewniają lampy bakteriobójcze do bezpośredniego naświetlania o mocy 30 – 40 W. 
 
Należy pamiętać, że poziom wyposażenia gabinetu zależy od wielkości pomieszczenia i naszych możliwości finansowych. Zbyt duże oszczędności spowodują, że nie będzie wzbudzał zaufania pacjentów, a praca w nim nie będzie sprawiała nam przyjemności i satysfakcji. Postawmy, więc na nowoczesność i funkcjonalność poparte oczywiście wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. 
 
Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z treścią tego artykułu wszyscy, którzy już pracują lub też mają zamiar stworzyć sobie stanowisko pracy masażysty uzyskają kilka wskazówek, na co zwrócić szczególna uwagę, aby ich praca stała się dla nich łatwiejsza i przyjemniejsza, a dla pacjentów była bezpieczna i skuteczna.
 
autorem artykułu jest Andrzej Polok http://www.emedyk.pl/artykul.php?idartykul_rodzaj=83&idartykul=1299
 
http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-03-09 21:24
 Oceń wpis
   

 Kiedy jesteś zestresowany Twoje ciało jest napięte, masz problemy z koncentracją, czujesz się rozdrażniony, brak Ci chęci do podejmowania jakiegokolwiek wysiłku.


W takiej sytuacji warto jest wykonać kilka ćwiczeń oddechowych. Oddychanie jest czynnością automatyczną, nad którą większość z nas nawet się nie zastanawia. Zwrócenie uwagi na sposób, w jaki oddychamy, czynienie tego wolniej i bardziej równomiernie pozwoli Ci się zrelaksować i pobudzić organizm do działania.

Rodzaje oddechu

Można wyróżnić trzy rodzaje oddychania: brzuszne, środkowe oraz szczytowe. U mężczyzn najczęściej występuje oddychanie brzuszne, u kobiet zaś szczytowe. Rzadko spotykany jest oddech całymi płucami (obejmujący wszystkie powyższe rodzaje oddychania).

Prawidłowe oddychanie

Aby w pełni wykorzystać swoje zdolności umysłowe i fizyczne należy wyrobić u siebie nawyk oddychania pełnymi płucami. Polega ono na nabieraniu nosem powietrza, kolejno, do płuc dolnych, środkowych i górnych, po czym następuje spokojny wydech. Całość powinna się odbywać w określonym rytmie.

Po co oddychać w taki sposób?

Nasz organizm narażony na działanie różnych stresorów mobilizuje się, między innymi poprzez napięcie mięśni i zwiększenie ciśnienia krwi. Jest to spuścizną po naszych przodkach. Pierwotnie służyło to bowiem reakcji – uciekaj lub walcz. To dowód na to, iż istnieje bezpośredni związek pomiędzy napięciem mięśni a stanem emocjonalnym. Związek ten działa w obie strony. Oznacza to zatem, że rozluźniając mięśnie mamy możliwość rozładowania wewnętrznego pobudzenia.

Możemy tego dokonać między innymi dzięki masażowi oddechem oraz innym technikom relaksacyjnym.

Trening autogenny Schulza

Twórcą Treningu Autogennego jest niemiecki lekarz J.H. Schulz. Trening ten składa się z prostych ćwiczeń umysłowych, których wykonywanie prowadzi do odczuwania wewnętrznego spokoju i ciszy. Technika ta polega na powtarzaniu pewnych formuł podczas odczuwania głębokiego odprężenia, przy czym kładziony jest nacisk na odczuwanie przyjemnego ciepła i ciężkości.

Relaksacja progresywna Jakobsona

Metoda Jacobsona opiera się na napinaniu i rozluźnianiu różnych grup mięśni, co prowadzi do odczuwania głębokiego relaksu. Celem treningu jest nauczenie się świadomego odczuwania własnego ciała, co wiąże się między innymi z rozróżnianiem stanu napięcia od stanu rozluźnienia. Jak się bowiem okazuje, napięcie mięśni, które towarzyszy różnym reakcjom emocjonalnym jest często automatyczne,

Korzyści wynikające z głebokiego oddychania

Sztuka oddychania, wbrew pozorom nie jest łatwa i wymaga długotrwałych ćwiczeń.

Mimo tego, warto jest się jej nauczyć, gdyż pozwala na wyciszenie myśli, mobilizację organizmu, a także podnosi poziom koncentracji. Przydatna jest nie tylko w pracy.

Różni terapeuci wykorzystują w pracy masaż oddechem, ponieważ jest on doskonalą metodą terapeutyczną. Stosowany jest między innymi w leczeniu zaburzeń nerwicowych, bezsenności i depresji.

Spokojny oddech powoduje rozluźnienie mięśni, spadek ciśnienia, a także spowolnienie pracy serca, co prowadzi do poczucia wewnętrznego spokoju, regeneracji ciała i umysłu.

Ewa Sławska http://www.doz.pl/czytelnia/a1191-Masaz_oddechem

http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-03-06 21:57
 Oceń wpis
   

 Dwa i pół tysiąca lat temu urodził się człowiek, który chciał dowiedzieć się jakie znaczenie ma nasza egzystencja i czym jest umysł, który ją przeżywa. 

Historyczny Budda Sakjamuni nie tylko sam doświadczył natury umysłu, ale przekazał też innym wiedzę na temat tego, jak każdy z nas może dojść do jego doświadczenia. 
 
Ponadczasowa świeżość jego nauk do dziś inspiruje zarówno oddanych duchowej ścieżce mnichów Dachu Świata, ja i krytycznie myślących ludzi Zachodu. 
 
Organizatorzy Festiwalu Kultury Buddyjskiej w Katowicach już po raz czwarty zapraszają do duchowej podróży, w czasie której będzie można poznać buddyjskie spojrzenie na codzienne życie, ludzkie emocje, czy najnowsze odkrycia fizyki kwantowej. 
 
Zapraszamy do udziału w 4. Festiwalu Kultury Buddyjskiej 2010! 
 
Zapraszamy na seanse filmowe, wykłady warsztaty oraz wystawę tradycyjnej sztuki Tybetu. Posążki i tradycyjne malowidła buddyjskie przedstawiające formy medytacyjne, również dziś wykorzystywane w praktyce buddyjskiej. Wystawa w CSF czynna od 11-21 marca 2010. 
 
www.katowice.buddyzm.pl 
 
DJ-e z Węgier, buddyjscy nauczyciele z Polski, Danii i Słowacji, fotografie z Nepalu i Indii oraz filmy z Dachu Świata – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach IV Festiwalu Kultury Buddyjskiej w Katowicach. 
 
Jedenastodniowa impreza jest największym tego typu cyklicznym wydarzeniem w Polsce. Osią programu IV Festiwalu Kultury Buddyjskiej, który potrwa od 11 do 21 marca, będą projekcje filmów o tematyce buddyjskiej, prezentowane w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach, oraz wykłady podróżujących nauczycieli. 
– W tym roku obok polskich, zaprosiliśmy ta kże specjalnych gości z Węgier, Danii i Słowacji. Dzięki nim słuchacze będą mogli poznać buddyjski pogląd m.in. na emocje i pracę z nimi, miłość, czy współczesną fizykę – mówi Krzysztof Ocap, rzecznik Festiwalu. 
 
Na festiwalowych gości czekają też trzy wystawy. W patio biurowca Altus (ul. Uniwersytecka 13) prezentowane będą dwie z nich: „Przestrzeń Umysłu“ – wielkoformatowa prezentacja poświęcona tematowi buddyzmu we współczesnym świecie, oraz wystawa fotografii Hanny Łubek. Niezwyklą relację z podróży po Nepalu i Indiach atrtystka zatytułowała „Tam gdzie powietrze wibruje mantrą“. 
 
Z kolei w Centrum Sztuki Filmowej (ul Sokolska 66) będzie można zobaczyć tradycyjną sztukę Tybetu: posążki i thanki - malowidła buddyjskie przedstawiające formy medytacyjne, również dziś wykorzystywane w praktyce buddyjskiej. 
 
Imprezami towarzyszącymi Festiwalowi będą: dni otwarte Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Katowicach (ul. Kredytowa 8), oraz warsztat medycyny tybetańskiej, poprowadzony przez Anastazję Holecko. 
 
W sobotę 13 marca w klubie Cogitatur (ul. Gliwicka 9a) imprezę taneczną „Bodhi Party“ rozkręcą Robert Szilagyi i Andor Gal, czyli węgierski DJ-duet „Dynamic Ego Killaz“ (www.dynamicegokillaz.com). Dodajmy, że Robert Szilagyi jest także jednym z nauczycieli buddyjskich, którzy będą gośćmi festiwalu. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Stupa House oraz Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach.
 
Program Festiwalu 
 
11 marca, czwartek 
18:00 Film: Buddyzm we współczesnym świecie 
20:00 Wykład: Narodziny buddyzmu na Zachodzie, Tommy Boggs (Dania) 
 
12 marca, piątek 
18:00 Film: Transparent Lama from Bhutan 
19:00 Pokaz slajdów z podróży do Nepalu i Indii; Spotkanie z autorką zdjęć Hanną Łubek 
20:00 Wykład: Dosiadając tygrysa – praca z emocjami, Tommy Boggs (Dania) 
 
13 marca, sobota 
16:00 Film: Zaginione Dzieci Buddy 
18:00 Wykład: Budda i Miłość, Robert Szilagyi (Węgry) 
21:00 Impreza w klubie Cogitatur, Dynamic Ego KIllaz (Węgry) - DJ Set 
 
14 marca, niedziela 
16:00 Film: Tajemna Podróż do Wchodniego Tybetu Lamy Ole Nydahla 
20:00 Warsztat: Metody pracy z umysłem, Robert Szilagyi (Węgry) 
 
15 marca, poniedziałek 
19:00 Dni Otwarte w Buddyjskim Ośrodku Medytacyjnym w Katowicach 
 
16 marca, wtorek 
19:00 Dni Otwarte w Buddyjskim Ośrodku Medytacyjnym w Katowicach 
 
17 marca, środa 
18:00 Film: Podróż przez Bhutan, krainę Guru Rinpoczę 
 
18 marca, czwartek 
18:00 Film: Tybet – powrót do Korzeni Buddyzmu 
20:00 Wykład: Buddyzm tybetański na Wchodzie i Zachodzie, Maria Przyjemska (Polska) 
 
19 marca, piątek 
18:30 Wykład w GCK: Rola nauczyciela w buddyzmie, Juraj Turek (Słowacja) 
Wykład ma miejsce w Górnośląskim Centrum Kultury, Pl. Sejmu Śl. 2 
 
20 marca, sobota 
16:00 - 18:00 Warsztat: Medycyna tybetańska, Anastazja Holecko (Polska) 
18:00 Film: Dom Smoka 
20:00 Wykład: Miłość i partnerstwo w buddyzmie, Paulina Czaja (Polska) 
21 marca, niedziela 
18:00 Wykład: Klejnot nauk Buddy, Adam Jankiewicz (Polska) 
22:00 Zakończenie festiwalu
 
Wykłady o buddyzmie 
 
Seria wykładów o buddyzmie, które wygłoszą podróżujący nauczycele z kilku krajów. 
11 marca, czwartek 
20:00 Narodziny buddyzmu na Zachodzie 
 
Jak buddyzm dotarł na Zachód? 40 lat temu, gdy XVI Karmapa poprosił Olego i Hannah Nydahlów o rozprzestrzenienie nauk buddyjskich w zachodnim świecie, miała swój początek porywająca historia. Zapraszamy do posłuchania o tym, jak życie duńskich hipisów zamieniło się w pełne przygód i podróży życie buddyjskich nauczycieli. 
 
12 marca, piątek 
20:00 Dosiadając tygrysa - praca z emocjami 
 
Buddyzm nie jest religią. Jest zbiorem metod do pracy z umysłem. Zapraszamy do posłuchania, jak praktyczne buddyjskie metody mogą prowadzić do wolności od gniewu, zazdrości, głupoty. 
 
13 marca, sobota 
20:00 Budda i miłość 
 
Dla większości z nas nie ma większego spełnienia w życiu od bycia kochanym i obdarowywania miłością innych. Naki Buddy mówią o tym, jak nadmiar, pojawiający się w pełnym radości związku użyć dla dobra wszystkich i samemu dzięki temu wzrastać. 
 
14 marca, niedziela 
20:00 Warsztat medytacyjny: Metody pracy z umysłem 
 
Praktyka buddyjska to przede wszystkim medytacja, dzięki której można przejść z poziomu zrozumienia na poziom przeżywania, czyli to co zostało zrozumiane intelektualnie wprowadzić w praktyczne życie. Jak to zrobić opowie Robert Szilagyi z Węgier. Ponadto przeprowadzimy kilka krótkich sesji medytacyjnych. Warsztat nie wymaga wcześniejszego przygotowania i jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych. 
 
18 marca, czwartek 
20:00 Buddyzm tybetański na Wschodzie i Zachodzie 
 
Autorka filmy "Tybet – powrót do Korzeni buddyzmu", opowie o podróży do zamkniętej przed światem, okupowanej przez komunistyczny reżim, krainy. Spotkała tam lamów buddyjskich, którzy dziś, podobnie jak w czasach Buddy, urzeczywistniają jego nauki przy pomocy nieustającej praktyki medytacyjnej. Wykład stanowi nawiązanie i rozszerzenie opowieści z filmu, którego projekcja ma miejsce w tym samym dniu o 18:00. 
 
19 marca, piątek 
20:00 Kim jest nauczyciel w buddyzmie Diamentowej Drogi? 
 
W buddyzmie wadżrajany kluczowa jest autentyczność przekazu nauk Buddy. Dlatego tak ważny jest nieprzerwany łańcuch lamów i ich uczniów od czasów Buddy aż do dnia dzisiejszego. 
 
20 marca, sobota 
20:00 Miłość i partnerstwo 
 
O miłości i partnerstwie w buddyzmie oczami kobiety opowie wieloletnia uczenica Lamy Ole Nydahla, Paulina Czaja 
 
21 marca, niedziela 
20:00 Klejnot nauk Buddy 
 
„Wszystkie zjawiska to twój własny umysł!“ – wyjaśniał nauki Mahamudry Maitripa, wielki indyjski mistrza medytacji. O tym, jak inspirujące są one do dziś opowie Adam Jankiewicz.
 
 
Filmy buddyjskie 
 
Seria filmów przybliżających rozwój buddyzmu na świecie, zarówno w Azji, jak na Zachodzie 
 
11 marca, czwartek 
18:00 Buddyzm we współczesnym świecie 
 
„Gdy na niebie będą latać żelazne ptaki, a woły poruszać się na ognistych kołach, moja nauka dotrze do kraju białego człowieka” 
 
Ta przepowiednia, pozostawiona przez Guru Rinpocze w VIII wieku, właśnie się wypełnia. Od 1968 r. duńscy lamowie, Hannah i Ole Nydahl, uczynili rozprzestrzenianie buddyzmu dziełem swojego życia. Do dzisiejszego dnia założyli niemal 600 ośrodków na całym świecie. Ten film opowiada o księciu, który stał się buddą i o 17 Karmapie, duchowym przywódcy szkoły Karma Kagyu, buddyzmu tybetańskiego Diamentowej Drogi. Pokazuje buddyjskie życie we współczesnym, pełnym pośpiechu świecie Zachodu, w którym stale rośnie zainteresowanie dharmą. 
 
12 marca, piątek 
18:00 Transparent Lama from Bhutan 
 
Biografia wybitnego nauczyciela buddyzmu diamentowej drogi, tybetańskiego lamy Lopona Tseczu Rinpocze (1918 - 2003). Barwnym tłem dla tej opowieści jest sceneria klasztoru w Nepalu, w którym lama Tseczu spędził ostatnie lata swojego życia, oraz krajobrazy Bhutanu, ojczystego kraju lamy. Wspomnieniami o nim dzielą się jego pierwsi zachodni uczniowie – Ole Nydahl i jego żona Hannah. 
 
13 marca, sobota 
16:00 Zaginione Dzieci Buddy 
 
Film o opacie wśród tajlandzkiej, biednej społeczności (często uzależnioną od narkotyków). Niezwykły, inspirujący. 
 
14 marca, niedziela 
16:00 Tajemna Podróż do Wschodniego Tybetu Lamy Ole Nydahla 
 
Lama Ole Nydahl jest jednym z pierwszych zachodnich uczniów JŚ XVI Gjalwa Karmapy, zwierzchnika linii Karma Kagyu, jednej z czterech głównych szkół buddyzmu tybetańskiego. Ole Nydahl w latach sześćdziesiątych razem ze swoją żoną Hannah spędzili w Himalajach trzy lata, intensywnie studiując filozofię buddyjską pod kierunkiem swojego nauczyciela. Na jego prośbę od ponad trzydziestu lat wykłada, pisze książki, uczy medytacji i otwiera ośrodki buddyjskie na całym świecie. 
 
Lama Ole, przenosząc na Zachód nauki mające ponad 2500 lat, stworzył własny styl ich przekazywania, często kontrowersyjny i łamiący stereotypy buddysty. 
Film jest dokumentacją podróży z 1986 Oglądamy zdjęcia pokazujące zamknięty dla turystów Kham, rejestrujące niezwykłe spotkania i podróż do często nieznanych na Zachodzie źródeł buddyzmu tybetańskiego. 
 
17 marca, środa 
18:00 Podróż przez Bhutan, krainę Guru Rinpocze 
 
Przez ponad tysiąc lat Bhutan – małe himalajskie królestwo wielkości Szwajcarii, nazywane przez miejscowych Druk Yul, czyli „Ziemia grzmiącego smoka – żyło we wspaniałej izolacji pośród górskich łańcuchów, wciśnięte między Indie i Chiny. 
 
Było odcięte od świata zewnętrznego przez warunki geograficzne i celową politykę. 
Król Bhutanu, Jigme Singye Wangchuck od lat 60. XX wieku pomału wprowadza reformy i modernizuje kraj – pojawiły się drogi, elektryczność, auta, telefony, Internet i telewizja. 
 
Królewski program modernizacji kraju przebiega pod hasłem "Narodowe szczęście brutto ważniejsze jest od produktu narodowego brutto". 
 
18 marca, czwartek 
18:00 Tybet – powrót do korzeni buddyzmu 
 
Relacja z podróży Marii Przyjemskiej do izolowanej krainy we Wchodnim Tybecie, gdzie wciąż żywa jest tradycja nieustannej medytacji, obecna wśród społeczności tamtejszych mnichów. Film nawiązuje do "Tajemnej Podróży..." (14 marca, g. 16), pokazując jak współcześnie wyglądają miejsca, udokumentowane na tym drugim filmie 30 lat wcześniej. 
 
20 marca, sobota 
18:00 Dom Smoka 
 
Bhutan jest ostatnim bastionem świata broniącym się przed globalizacją. Równocześnie, od kilku lat reformy prowadzące do nowoczesności zmieniają kompletnie kraj i jego strukturę. 
 
Tradycje narodowe, ważne dla starego pokolenia, mającego zaufanie do Króla i panującej religii buddyjskiej postawione jest w sytuacji, kiedy ich dzieci zafascynowane Zachodem i komercją, chcą czuć się już obywatelami świata, a nie mieszkańcami zamkniętego kraju w Himalajach. 
 
Film koncentruje się wokół postaci Namgaya – młodego mnicha, żyjącego według starach zasad, i Jigme – pierwszego dj’a muzyki techno w Bhutanie, pochodzącego z bogatej rodziny, szukającego swojej drogi w ostatnim w pełni buddyjskim kraju na świecie znanym z przewodników jako piękne, tajemnicze, niedostępne i nigdy nie skolonizowane królestwo. 
 
Oglądamy zmagania Jigme z prowadzeniem klubu i wprowadzeniem do kraju muzyki elektronicznej, co w finale prowadzi do wyjazdu do KIBI – Instytutu Studiów Buddyjskich w Indiach.
 
Wystawy buddyjskie w mieście 
 
Zapraszamy do biurowca Altus i CSF-u 
"Tam, gdzie powietrze wibruje mantrą" 
 
Dzięki niezwykłej fotograficznej relacji z podróży po Indiach i Nepalu możemy przenieść się w magiczne miejsca, w których każdy detal, wzór i forma mają znaczenie. Fotografie zachwycają nie tylko ogromnym wyczuciem chwili, z jakim uchwycone zostały momenty z życia Nepalczyków, ale także sposobem, w jaki oddają atmosferę panującą w miejscach przesiąkniętych kulturą i filozofią buddyzmu tybetańskiego. Hanna Łubek, która współpracuje na stałe z magazynem „Diamentowa Droga“, oraz organizuje i fotoedytuje miedzynarodowe buddyjskie archiwum fotograficzne przyznaje, że filozofia buddyjska stała się integralną częścią jej życia, a w Katmandu czuje się jak w domu. Prawdopodobnie właśnie dlatego tak doskonale uchwyciła klimat tego niezwykłego miejsca. 
 
Miejsce: Patio biurowca Altus, Katowice, ul. Uniwersytecka 13 
Termin: 2 marca – 17 marca 2010 
 
"Przestrzeń Umysłu" 
 
To efekt inspiracji, jaka pojawiła się w naszym zachodnim kręgu kulturowym dzięki otwarciu się na obcą - do niedawna znaną jedynie z reportaży podróżniczych - filozofię, kulturę oraz praktyki buddyzmu tybetańskiego. Spójna buddyjska wizja świata wewnętrznego i zewnętrznego, dzięki emigrującym i podróżującym nauczycielom, zaczęła rozwijać się we wszystkich demokratycznych i wolnych częściach świata zachodu dopiero kilkadziesiąt lat temu, w dużej mierze na skutek niszczenia tybetańskiego dorobku kulturowego w jego kolebce. Prezentowana wystawa jest próbą uchwycenia atmosfery nowego, zachodniego charakteru buddyzmu, a także zainspirowania jego ponadczasową głębią, która jest aktualna niezależnie od warunków czasu i przestrzeni, w których się przejawia. 
 
Miejsce: Patio biurowca Altus, Katowice, ul. Uniwersytecka 13 
Termin: 2 marca – 17 marca 2010 
 
Wystawa tradycyjnej sztuki Tybetu 
 
Wystawa przedstawia kulturowe i duchowe dziedzictwo wschodniego buddyzmu. Udało się zgromadzić kolekcję sztuki z okręgu Himalajów. Kultura tybetańska niesie ze sobą uniwersalne wartości humanistyczne, które są jednymi z najważniejszych – obok duchowych i kulturowych – skarbów ludzkości. Zbiory wystawy, pochodzące z kilku krajów Dalekiego Wschodu, przybliżają ten zamknięty świat. Eksponaty – posążki i thanki (zwijane malowidła na płótnie i jedwabiu) – są starannie wykonanymi dziełami sztuki, odzwierciedlającymi bogaty system symboli. Malowidła i posążki stanowią narzędzia medytacyjne najwyższych nauk Buddy – Diamentowej Drogi – i służą do odkrycia możliwości tkwiących w każdym z nas. Zgodnie z naukami Buddy, każdy z nas jest buddą. 
 
Przedstawiane na naszej wystawie posążki i thanki aktywizują te najwyższe właściwości w nas samych podczas medytacji. Te rozmaite formy zostały przekazane około 2550 lat temu przez Buddę. Reprezentują one doświadczanie nieuwarunkowanej radości. Pomagają nam odkryć fakt, że nie potrzebujemy żadnych zewnętrznych okoliczności żeby być szczęśliwymi. 
 
Miejsce:Centrum Sztuki Filmowej, ul Sokolska 6 
Termin: 11 marca – 21 marca 2010 
 
 
Warsztaty 
 
14 marca, niedziela 
18:00Warsztaty medytacyjne 
 
Warsztaty medytacyjne to doskonała okazja na spróbowania buddyjskich technik pracy z umysłem. W dobrych warunkach, z niezbędnymi wyjaśnieniami, będziecie Panstwo mogli spróbować metod, których od 2500 lat używają buddyści. 
 
20 marca, sobota 
16:00 Warsztat medycyny tybetańskiej 
 
Tradycyjna Medycyna Tybetanska (Traditional Tibetan Medicine - TTM) jest naturalną holistyczną nauką medyczną, która odpowiada na indywidualne potrzeby ciała, umysłu i ducha w zintegrowany sposob. Studia TTM zawierają bogactwo wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii, embriologii, patologii, diagnostyki i terapii, włączajac w to obszerną ziołową farmakopedie oraz wiele różnych zabiegow terapeutycznych w niewielkim stopniu znanych na Zachodzie. 
 
Tradycyjna Medycyna Tybetańska jest jednym z najstarszych systemów uzdrawiania i jest efektywnie praktykowana we współczesnym społeczeństwie. Współczesne badania potwierdzają wyjątkowy pożytek płynący z tej starożytnej wiedzy. 
 
TTM skupia sie na dwóch aspektach: 
 
* Prewencyjnym, 
Zapobieganie chorobom poprzez korektę stylu życia i diety stanowi fundament TTM. W dzisiejszych czasach wiekszkość chorob przewlekłych jest rezultatem zachwiania podejścia mentalnego, niewłaściwego stylu życia i nieodpowiedniej diety, np. cukrzyca i choroby naczyń sercowych itp. 
 
* Leczniczym. 
Kiedy doprowadzamy do dysharmonii w ciele, choroby sie manifestują. Niezbedne staje się wtedy przywrócenie równowagi poprzez pracę z przyczną i skutkiem. Stosuje się wtedy dietę, zmienia styl życia oraz stosuje ziololecznictwo i inne terapie.
 
http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-03-04 14:26
 Oceń wpis
   

 

mouseup="if(qu()) quoteAuthor = "massagewarsaw"" TYMCZASOWO_PODMIENIONY_TEKST_ABCDEFGHI_2>17 marca o godzinie 16.00 oraz 21.00 zapraszamy do pureyoga studio na 
pokazy masażu tajskiego - wstęp wolny. 

kazdy z pokazow trwa minimum 1h i uczestnicy moga byc modelami do masazu. 

Wrocław, ul.Kotlarska 40, IV p (wejscie od Igielnej) 

ps kurs tajskiego 27-30.3 800zl, 2 osoby 1400zl - otwarty rowniez dla amatorow masazu
http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice

Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-03-04 14:22
 Oceń wpis
   

 

mouseup="if(qu()) quoteAuthor = "massagewarsaw"" TYMCZASOWO_PODMIENIONY_TEKST_ABCDEFGHI_4>zapraszamy na publiczny pokaz masazu tajskiego w Gdansku w sobote 10.04 od godziny 10. 

klub winda raclawicka 17 

Pokaz trwac bedzie 45-50 minut i uczestnicy pokazu beda miec okazje wyprobowania tego masazu na wlasnym ciele. 

wstep 5zl. 

ps planowany kurs w gdansku 11-14.4. Koszt 800zl, 2 osoby 1400zl.
http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice

 

Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-02-23 09:02
 Oceń wpis
   

 Artykuł ukazał się w majowym numerze Spa & Wellness Magazine (2008) 

http://www.spaplanet.pl/artykuly.php?id=1380 
 
Na indonezyjskiej wyspie Bali panuje wieczne lato. Nad złocistymi plażami pochylają się drzewa palmowe, nad dżunglą górują stożki wulkanów, na dziedzińcach świątyń odbywają się tańce sakralne, a w salonach SPA – rytuały uzdrawiające 
 
Bali na początku lat 70. było mekką australijskich hipisów. Po nich zaczęli tu masowo przyjeżdżać turyści, dla których stworzono na południu i wschodzie hotelowe raje. Ich kwintesencją są Nusa Dua i Sanur z luksusowymi ośrodkami wypoczynkowymi, ukrytymi w tropikalnych ogrodach, z nowoczesnym zapleczem sportowym i SPA. Niektóre z hoteli to oddalone od świata i samowystarczalne rajskie oazy, do których przybywają gwiazdy filmowe, politycy i rekiny biznesu. Ale całkiem przyjemne i klimatyczne są nawet skromne bungalowy – mają werandy, wiatraki, gustowne wyposażenie, a pokojówka w lśniącym sarongu wita gości filiżanką kawy z indonezyjskich plantacji. 
 
SPA na plaży 
 
Na popularnych plażach błogi spokój przerywają sprzedawcy pamiątek, pocztówek i podróbek rolexów, tudzież samozwańcze masażystki, kosmetyczki i fryzjerki. O ile handlarze budzą irytację, to balijskie piękności często znajdują chętnych na masaż, pedicure, zaplatanie warkoczyków, egzotyczny makijaż albo tatuaż. Wszak miło leżeć w cieniu palmy nad oceanem, być głaskanym i masowanym. Też się temu poddałam… Pani Ni Wayan masowała mój kark olejkiem, który wraz z piaskiem plażowym tworzył lepką mieszankę rozbełtaną jeszcze... świętą wodą z wodospadu, przechowywaną w butelce po coli. 
 
Kto chce zażyć prawdziwie profesjonalnych masaży w luksusowym otoczeniu, korzysta z tutejszych, licznych ośrodków SPA. Znajdują się one najczęściej w obrębie hoteli albo jako day SPA w oddzielnych budynkach, z dala od plaży. To miejsca naprawdę magiczne, perły architektury i świątynie dobrego samopoczucia. Drewniane pawilony w ogrodzie, luksusowe chaty z bambusowymi ścianami, werandy, tarasy, stągwie, rzeźby, świeczniki, figurki, fontanny, kamienne wanny pod gołym niebem, orientalne sale wypoczynku, łoża z baldachimami, powiew oceanu, woń wanilii i egzotycznych kwiatów, uśmiechnięte masażystki w bajecznie kolorowych sarongach... Olśniewające wnętrza SPA, różnorodność dalekowschodnich kuracji i niemal niebiańska obsługa powodują prawdziwy zawrót głowy. Ale i na to jest rada: balijskie zioła i ciepły olej na skronie. 
 
SPA w ogrodzie snów 
 
Pamiętam swe zdziwienie, gdy pierwszego dnia pobytu w hotelu pokojówka przyniosła kosz owoców i glinianą misę z wodą... do mycia stóp. To starobalijski obyczaj powitania gości, symbolizujący odrzucenie wszelkich brudów – fizycznych i psychicznych, złych myśli i negatywnych emocji. W salonach SPA praktykuje się ten zwyczaj na co dzień. Po kąpieli stóp przychodzi czas na akupresurę, a potem zabiegi pielęgnacyjne. 
 
Są one oparte na tradycjach lokalnych, wzbogaconych o wpływy jawajskie (głów nie peeling lulur), chińskie i indyjskie, zawierają elementy ajurwedy i jogi. Do zabiegów wykorzystuje się naturalne aromatyczne olejki (np. kokosowy, jaśminowy, sezamowy, sandałowy), glinki i błoto wulkaniczne, wyciągi z ylang-ylang, algi, mieszanki z ziół i przypraw, a także owoce, trawę cytrynową, puder ryżowy, miód, zmielone pędy bambusa, korzenie roślin. 
 
Już same nazwy kuracji wprawiają w błogostan: Duch Bali, Czar Bali, Iskra Bogów, Dotyk Nieba, Ogród Snów. W większości bazują one na tradycyjnym balijskim zabiegu boreh. 2-godzinny rytuał zaczyna się głębokim peelingiem, do którego kosmetyczka używa mieszanki rozgrzewających przypraw i ziół, np. goździków, imbiru, cynamonu i gałki mu szkatołowej. Po nim następuje odprężający masaż olejkami (głównie imbirowym) – ciała i głowy. Na twarz nakładana jest maska ze świeżych owoców (np. papai) lub jogurtu przygotowanego tuż przed zabiegiem. Na koniec kąpiel w płatkach kwiatów i ziołach. 
 
Masaże i inne zabiegi balijskie są znakomitym antidotum na stres i zmęczenie, odblokowują kanały energetyczne, prowadzą do równowagi zmysłów, nawilżają skórę i poprawiają jej elastyczność. 
 
Takich tradycyjnych kuracji możemy doświadczyć np. w kompleksie The Villas Bali w Seminyak, który jest zdobywcą prestiżowych nagród: dla najlepszego hotelu **** i najlepszej restauracji w Indonezji oraz dla najlepiej zaprojektowanego SPA na świecie! 
Goście mieszkają w przestronnych stylizowanych willach, każda ma swój basen i otoczona jest egzotyczną roślinnością. W takich warunkach wypoczywa się znakomicie, a jeśli dodać do tego różnorodność kuracji (refleksoterapia, ajurweda, masaże na 4 ręce, pielęgnacja twarzy, kąpiele ziołowe) – prawdziwe wellness zagwarantowane. 
 
W najbardziej na południe wysuniętej części cypla, na klifie wyrastającym wprost z oceanu, wybudowano luksusowy Nikko Bali Resort. W tutejszym willowym centrum SPA można spróbować balijskich terapii, wśród których prym wiedzie „Nirwana”. Zaczyna ją ceremonialna kąpiel stóp, potem relaks w wannie wypełnionej kwiatami i wreszcie odprężający masaż z zastosowaniem naturalnych olejków. 
 
Indonezyjska Rubinstein 
 
Najsłynniejszą indonezyjską marką kosmetyków jest Martha Tilaar (od nazwiska założycielki). Firma ta już od prawie 40 lat produkuje kosmetyki ekologiczne, oparte na naturalnych surowcach. Wypromowała kilka linii kosmetycznych (m.in. Devi Sri Spa), nadzoruje 3 sieci SPA w całej Indonezji i kilku krajach azjatyckich (m.in. w Japonii). Ośrodek SPA Martha Tilaar na Bali znajduje się w Nusa Dua. 
 
Tekst: Alina Woźniak
 
http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa wroclaw krakow gdansk koszalin kielce zielona gorlice
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-02-20 11:15
 Oceń wpis
   

 Nowe Wiadomosci Walbrzyskie

http://www.nww24.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2556:ruszaj-szkolenia-nie-tylko-dla-masaystow&catid=3:aktualnoci&Itemid=2
 
Prawie 50 osób będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje zawodowe z zakresu fizjoterapii. Umożliwi im to Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, która pozyskała na ten cel unijne środki. 
 
Projekt pod nazwą "Nowoczesne metody terapii szansą na dostosowanie kwalifikacji i umiejętności fizjoterapeutów do potrzeb regionalnej gospodarki" skierowany jest do osób, które pracują w obszarze rehabilitacji i fizjoterapii, a także do studentów innych kierunków, którzy ukończyli drugi rok studiów licencjackich. WWSZiP pozyskał na ten cel 163 tysiące złotych. 
 
Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach tematycznych jest zameldowanie i zatrudnienie na terenie województwa dolnośląskiego. Zajęcia będą odbywać się w soboty i niedziele w blokach dziesięciogodzinnych. Dla kandydatów przewidziano zarówno teoretyczne jak i praktyczne szkolenia z terapeutycznego masażu narządów ruchu, masażu medycznego dzieci z zaburzeniami psycho-motorycznymi oraz z zastosowania nowoczesnych metod leczenia wybranych schorzeń. Rekrutacja rozpoczyna się już w grudniu tego roku. 
 
Więcej informacji na stronie internetowej www.projekt.wwszip.pl i pod nr tel. 74 84 77 000.
 
http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-02-07 09:20
 Oceń wpis
   

 kolejny artykul z bloga Rafala, z ktorym sie zupelnie zgadzam:


http://masaz-spa-konsulting.blog.onet.pl/Jakosc-szkolen-na-polskim-rynk,2,ID398185229,n

Szybko rozwijająca się branża Spa & Wellness powoduje zapotrzebowanie na ciągłe podnoszenie kwalifikacji wśród pracowników. Aby nadążyć za trendami masażyści czy ośrodki Spa starają się jak najbardziej urozmaicic ofertę korzystając z wielu dostępnych na polskim rynku szkoleń z zakresu masaży.

Równie szybko rozwija się i powstaje mnóstwo nowych szkół, placówek i firm szkoleniowych oferujących takie właśnie kursy.

Jednak czy ktoś z Was zastanawiał sie nad jakością i sposobem prowadzenia takich kursów??

Podam dwa przykłady:

znalazłem taką placówkę szkoleniową mającą bardzo szeroki wachlarz oferowanych przez siebie kursów. Naprawde lista jest imponująca. Mamy np taką pozycję:
kurs masażu hawajskiego Lomi Lomi - 1 dzień ok. 8 h....

Dla osób, które mniej znają specyfike tego masażu, a w zasadzie całej filozofii hawajskiej powiem, że 8 h starczy jedynie na wstępne zapoznanie się z filozofia, liźnięcie hawajskiego tańca Hula czy podstawowa nauka kroków przy stole.
Podstawtowy kurs prowadzony przez kompetentnych nauczycieli masażu trwa              ok 80 H !!!!

I dodam, że jest to oczywiście kurs podstawowy.
 
Drugi przykład:

kurs masażu tajskiego - 1 dzień - ok 10 h.

Ta sama historia. Znając specyfike tego masazu uważam, że jakieś 32 h szkoleniowych kursu podstawowego to minimum jakie powinno zawierać sie podczas szkolenia.
 
Jest wiele kursów na rynku, które spokojnie moga trwać jeden dzień. Mam tu na myśli proste techniki jak masaz kamieniami, masaż bańką, masaż bambusem i inne. Dla masażystów mających już jakies pojęcie na temat masażu jeden dzień w przypadku takich kursów jest  wystarczający.

Ale masaże, które mają swoje historię i filozofie liczącą setki bądź tysiące lat nie powinny być podawane w pigułce w ciągu 8 h.

Chyba należy zastanowić sie jaki jest sens robienia takiego kursu. Chcemy być pasjonatami i specjalistami w tym co robimy czy chałturnikami, robiącymi kurs dla kolejnego dyplomu i pozycji w CV.

Nie wspomne już o osobach organizujących takie kursy i zabijająych prawdziwą idee danego masażu.

Pomyślcie udając się na kurs czy rzeczywiście warto. Bo takim osobom nie zależy aby zarazić pasja do masażu. Zależy im na kwocie która zostawicie za dany kurs.

Umiejętności zostają zweryfikowane później przez pacjentów, klientów. Tylko po co sie sparzyć skoro w Polsce można naprawde dobrze nauczyć sie masażu.
http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-02-07 09:09
 Oceń wpis
   

 kolejny juz wpis z blogu Rafala, pod ktorym moge sie podpisac.

 
http://masaz-spa-konsulting.blog.onet.pl/Masazysci-z-importu,2,ID398377454,n
 
Już od jakiegoś czasu na polskim rynku pojawiła się tendencja do sprowadzania i zatrudniania masażystów ze wschodu tj. najczęściej z Tajlandii, Bali itp.
 
Innowacyjność, chęć wprowadzenia czegoś nowego, zostawienie w tyle konkurencji to zapewne główne przyczyny takiej sytuacji.
 
Domyślam sie także, że wymagania finansowe takich pracowników są dużo mniejsze co czyni go dla pracodawcy bardzo ekonomiczną opcją.
 
Patrząc w ten sposób nie się co dziwić i tylko pochwalić za pomysłowość.
 
Jest też druga strona medalu. Z ciekawości poszedłem na taki masaż. Dla relaksu, żeby zrobić coś dla siebie (jak to sie mawia szewc bez butów chodzi) i oczywiście chciałem przekonać się o umiejętnościach masażystów jakby by nie bylo z jednego z krajów, który jest kolebką naturalnych metod leczniczych.
 
Jakie były moje wrażenia?
 
Masażystka ledwo rozmawiała po angielsku. Zatem trudno było się z nią porozumieć gdyż tajskiego języka nie znam. W taki wypadku o jakimkolwiek wywiadzie przed masażem mogłem zapomnieć. Jestem zdrowy, ale możemy tylko wyobrazic sobie jeżeli jakiś słabo wyedukowany pacjent z jakimś schorzeniem, będącym przeciwskazaniem do masażu dostanie sie do takiej masażystki. Sytuacja czysto teoretyczna i może sie nigdy nie wydarzyć...
 
Sam masaż w porządku. Mimo wszystko jak to się mówi szału nie było.
 
Jednak porównując naszych rodzimych masażystów myślę, że nie mamy się co wstydzić i jesteśmy równie dobrzy.
 
Przypomina mi to sytuacje w polskiej piłce nożnej. Kupowanie zagranicznych zawodników tylko dlatego, że są tańsi i zagraniczni:) jak sie okazuje na boisku nie zawsze lepsi.
 
Tak to jest też z masażystami. Zabierają pracę polskim, równie dobrym masażystom tylko dlatego, że jest to mała, filigranowa tajka o skosnych oczach (proszę nie zrozumiec mnie źle, nie jestem w żadnym wypadku rasistą). Czyli atrakcja dla klienta.
 
Rozumiem potrzebe innowacji, ale sprowadzając masażystę z Tajlandii niech on będzie o niebo lepszy od naszych masażystów, umie porozmawiać z klientem, doradzić mu, zrobić dobry masaż i świetne wrażenie poprzez całokształt.
 
Trzymając sie powiedzenia, że swojego nie znacie, a cudze chwalicie mam nadzieje, że polscy terapeuci będą mimo wszystko doceniani za swoją pracę i umiejętności.
 
P.S. będąc przy temacie - wielki szacunek dla masażu tajskiego i całej filozofii wschodu w aspekcie medycyny naturalnej. Niech ten post w żaden sposób nie umniejsza umiejętności oraz wiedzy czerpanej ze wschodu.
http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-02-07 08:30
 Oceń wpis
   

 ciekawy artykul, z ktorym sie zgadzam.


http://masaz-spa-konsulting.blog.onet.pl/Konsulting-Spa-zgodnie-z-idea-,2,ID397705646,n

Dzisiaj pare słow o konsultingu.

Fachowe doradztwo cenione jest w każdej dziedzinie. Widzę, że w naszej ukochanej branży Spa również coraz więcej doradzców.

Sam zajmuję sie właśnie doradztwem w tej branży dlatego moge powiedzieć, że "troszeczkę" wiem na ten temat, a szczególnie na temat doradców.

Doradcę wybieramy gdy chcemy fachowej pomocy przy realizacji własnego pomysłu, idei lub rozwinięciu juz istniejącej działalności. Wybierając doradcę ufamu mu, że wiedzę którą nam przekazuje ( i za którą słono płacimy) będzie służyła tylko realizacji naszego pomysłu.
http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa

Tymczasem wiele firm konsultingowych w ramach swojego wspaniałomyślnego doradztwa stara się kolokwialnie mówiąc "wciśnąć" jak najwięcej towaru na którym sami zarabiają. 

Większość z tych firm zarabia na własnych realizacjach gdyż doradza zrobić je tak aby sprzedać tylko te produkty na których zarabiają.

Ja jako doradca w tej branży cenię sobie obiektywizm i stawiam go jako priorytet w moich działaniach. Cenię sobie równie wysoko niezależność, wiedzę i wszechstronność.
 
Jak znaleźć takie cechy u firm konsultingowych skoro większość z nich to dystrybutorzy??

Dystrybutorzy marek kosmetycznych, aparatury itp. Oferują konsulting w ramach zakupu ich aparatury (często bardzo kosztownej). Czy to jest obiektywizm???
 
Z drugiej strony czytałem ostatnio wypowiedź jednego z doradców. Piękna wypowiedź o tym, że należy dążyć przede wszystkim do realizacji filozofii danego Spa; dalej, że filozofia i innowacyjność daje możlwość zostawienia konkurencji daleko z tyłu. Uparte dążenie do realizacji własnej filozofii, wdrażanie ciągle to nowych i ciekawych rozwiązań jest gwarantem sukcesu. Owszem podpisuje się pod tym...

Mało jednak ludzi czytających taki tekst wie, że ten oto doradca pracuje w pięknym, stylizowanym na toskańskie klimaty Spa. Miła i przytulna atmosfera, zmysłowe zapachy. Wszystko zgodnie z założona filozofią - nawet nazwa, której nie wspomne - kojarzy się słodko i ciepło. Doradca ten natomiast wdraża tam idee Medi-Spa.

Moje pytanie zatem brzmi czy dążymy do realizjacji filozofii czy wdrażamy idee na której się znamy??? Gdzie wszechstronność która powinna cechować tego dodarcę??
Czy realizujemy filozofię czy wdrażamy dziedzine na której najlepiej sie znamy????

Temat rzeka, a przykładów mnóstwo. Zatem wybierając konsultanta najlepiej kierować sie popularna pocztą pantoflową.

Pisać piękne eseje o tym jak doradzać każdy potrafi. Piękne obietnice wspaniałych realizacji także łatwo zrobić. Tylko jaki będzie tego efekt nikt nie daje nam gwarancji.

Zatem dwa razy przemyślmy zanim wybierzemy doradcę.

Podsumowując - łatwo krytykować to fakt. Wracając jednak do pytania w tytule należy podawać negatywne przykłady pojawiające się na rynku. Konstruktywna krytyka i dyskusja nie jest czymś złym dlatego mam nadzieje, że nie tak zostanie to odebrane.
http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-01-28 08:11
 Oceń wpis
   

  yle="height: 1129px; ">

mouseup="if(qu()) quoteAuthor = " style="font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 11px; color: rgb(0, 0, 0); ">yle="font-size: 12px; line-height: 18px; ">XVIII edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego REHABILITACJA odbędzie się w dniach 23 – 25 września, a równolegle z nimi odbywać się będzie Zjazd Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. 

Łódź, Obiekty targowe przy ul. ks. Skorupki i Stefanowskiego 

yle="color: rgb(84, 147, 180); text-decoration: none; " href="http://rehabilitacja.interservis.pl/" _fcksavedurl="http://rehabilitacja.interservis.pl/">http://rehabilitacja.interservis.pl 

REHABILITACJA to uznane w Europie i największe w Polsce targi urządzeń i rozwiązań służących rehabilitacji, opiece, profilaktyce zdrowotnej i integracji. 

W poprzedniej edycji w targach uczestniczyło 299 firm, które prezentowały swoją ofertę w 4 pawilonach oraz na powierzchni zewnętrznej. Targi odwiedziło 11 673 zwiedzających, a wśród nich przedstawiciele środowiska medycznego, placówek opiekuńczych, fundacji, oraz dystrybutorzy i sprzedawcy sprzętu z całego kraju. Uczestniczą oni również w bogatym programie konferencji naukowych, warsztatach oraz spotkaniach dla specjalistów. 

Każdego roku wzrasta ilość osób niepełnosprawnych odwiedzających targi. Dla nich Targi Rehabilitacja to okazja by w jednym miejscu sprawdzić i porównać oferty różnych producentów, a także by uzyskać informacje o nowych programach pozwalających na uzyskanie refundacji i dofinansowań sprzętu i procedur rehabilitacyjnych. 

Od pierwszej edycji Targów REHABILITACJA, ich misją była promocja aktywności i samodzielności osób niepełnosprawnych oraz idei integracji społecznej. W ramach wystawy oraz programu wydarzeń towarzyszących. Targi stworzyły forum dla instytucji, organizacji i fundacji, które w swoich stoiskach, oraz poprzez interaktywne warsztaty i prezentacje informują o możliwościach kształcenia, terapii i aktywizacji zawodowej czy też aktywnych sposobach spędzania wolnego czasu. 

Zakres targow: 
# Mobilność 
# Kinezyterapia 
# Fizykoterapia 
# Hydroterapia 
# Zaopatrzenie ortopedyczne 
# Pomoce w życiu codziennym 
# Wyposażenie mieszkań, miejsc pracy i budynków 
# Pomoce dla słabowidzących i niewidomych 
# Pomoce dla niesłyszących 
# Pomoce dla osób niemych i z zaburzeniami mowy 
# Urządzenia ułatwiające obsługę komputera osobom niepełnosprawnym ruchowo 
# Odzież i wyposażenie ochronne 
# Sprzęt sportowo-rehabilitacyjny 
# Terapia psychomotoryczna 
# Odnowa biologiczna, wellness, spa 
# Turystyka zdrowotna 
# Zrzeszenia, instytucje, organizacje 
# Wydawnictwa i media 

Organizator: 
INTERSERVIS Sp. z o.o. 
ul. Stefanowskiego 24 
90-537 Łódź 

Kontakt: 
tel.: 042/ 637 12 15; 637 27 58 
fax.: 042/ 639 79 80 
e-mail: yle="color: rgb(0, 102, 153); text-decoration: none; " href="mailto:rehabilitacja@interservis.pl" _fcksavedurl="mailto:rehabilitacja@interservis.pl">rehabilitacja@interservis.pl
yle="font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 11px; color: rgb(0, 0, 0); ">yle="font-size: 12px; line-height: 18px; ">
yle="color: rgb(84, 147, 180); text-decoration: none; " href="http://massagethai.info/" _fcksavedurl="http://massagethai.info/">http://massagethai.info kurs masaz tajski, indonezyjski, tajskimi stemplami ziolowymi, tajskiego masazu stop warszawa

Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-01-28 08:04
 Oceń wpis
   

 http://www.lansik.pl/16710/britney-chodzi-na-kurs-masazu/2/

yle="line-height: 18px;">
yle="line-height: 18px;">Honey Britney Spears zakończyła już swoją trasę koncertową i ma teraz znacznie więcej czasu dla siebie. Artystka postanowiła rozwijać swoje zainteresowania i zaczęła uczyć się technik masażu oraz relaksacji.
yle="line-height: 18px;">
yle="line-height: 18px;">Britney podobno chodzi na profesjonalny kurs oraz uczy się zielarstwa i innych metod naturalnych, które pomagają zwalczać stres i napięcie.
yle="line-height: 18px;">
yle="line-height: 18px;">Britney ma nowe hobby - masaż i wszystko inne, co pozwala się odprężyć. Ona zawsze interesowała się ziołami i medycyną naturalną, jednak nigdy nie zajęła się tym na poważnie, aż do teraz. Britney chodzi na profesjonalne zajęcia, w domu dużo czyta na ten temat i ćwiczy masaż. To naprawdę ją wciągnęło - donosi znajomy Spears.
yle="line-height: 18px;">
yle="line-height: 18px;">Moje życie powróciło na właściwe tory. Jestem teraz szczęśliwsza i bardziej pozytywnie nastawiona do świata. Uczę się relaksować i staram się nie wywierać na sobie presji. Doszłam do wniosku, że muszę zacząć sama troszczyć się o siebie, bo nikt za mnie tego nie zrobi - powiedziała artystka kilka miesięcy temu.
http://massagethai.info kurs masaz tajski
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2010-01-28 08:00
 Oceń wpis
   

 poniewaz masaz jest czasochlonny i pracochlonny, 12 sposobow na stworzenie dodatkowego dochodu dla swej praktyki:

 
1. skroc zabieg wykonywany rekoma, nadal pozostajac rownie skutecznym, uzywajac ultradzwiekow, TENS, akupunktury, balsamow przeciwbolowych, przeciwzapalnych, rozgrzewajacych, uczac cwiczen. Jesli jestes w spa, to np hydroterapia, kompresy ziolowe, sauna.
 
2. sprzedaz roznych produktow - balsamow przecibolowych, goracych okladow ziolowych, kremow na skore, przenosnych saun, ergonomicznych poduszek, nagran relaksacyjnych etc
 
3. podnajmuj swoj gabinet na godziny dla innych terapeutow
 
4. praca administracyjna, promocyjna, w recepcji dla duzej kliniki masazu - przy okazji uczysz sie nowych rzeczy.
 
5. jesli masz doswiadczenie mozesz prowadzic kursy szkoleniowe w szkole masazu lub zwiazane ze zdrowiem, kontrola stresu dla klientow korporacyjnych.
 
6. wymysl cos nowego, co usprawni prace masazysty, moze program komputerowy, urzadzenie do masazu, produkt przeciwbolowy.
 
7. zorganizuj jakis malo znany kurs masazu czy targi masazu
 
8. znajdz sponsora (organizacja rzadowa, spoleczna) na przeprowadzenie badan nad masazem.
 
10. zostan mentorem dla mlodych, niedoswiadczonych masazystow w zamian np za masaz dla ciebie.
 
11. pisz odplatne artykuly do gazet i czasopism na temat masazu i zdrowia.
 
12. mozesz zainwestowac we franczyzne, np bodyroll czy podobne, ktore przyniosa niewielki, ale staly dochod.
 
 
http://www.massagetoday.com/mpacms/mt/article.php?id=14169
 
12 Simple Ways to Generate Income in Your Massage Practice
 
By Don Dillon, RMT
 
Many massage practitioners provide care based on the time and labor-intensive model they learned in school. If our desire is to make a reasonable living from practicing massage, this 60 minute, all hands-on model limits our capacity to provide care, induces repetitive strain over time, and limits our ability to generate sufficient means for ourselves and our families.
 
But what if we could challenge and re-engineer the well-accepted one hour model to provide better care for even more patients/clients in a day, while reducing stress and strain and improving our income potential?
In this article, I challenge some commonly held beliefs massage practitioners might have about the difficulty of earning a living in their chosen profession. Moreover, I challenge the sacred cow working model of the one hour massage, and present 12 profitable, complementary models for generating income in a massage therapy practice, many of which require little or no hands-on effort. Before I go into these 12 opportunities, I need to provide some context so these opportunities become more relevant.
 
Massage in Western culture emerged as a modality to be used in conjunction with hot baths, herbs and other remedies for general wellness. Massage was utilized in physiotherapy applications post World War II to rehabilitate injured soldiers, and in nursing to relieve lymphatic congestion and fundamentally to soothe the patient in distress. Massage also has been incorporated in the spa and aesthetic industry and you see all these versions of massage applied today.
 
Was massage intended to be an independent methodology applied on its own for 60 minutes of labor-intensive work? I have wondered this as I read complaints in chat rooms and on Web sites about massage practitioner incomes. I wonder as I read numerous articles and listen to webcasts about practitioner injuries, burn-out and attrition, and chronically cash-poor practitioners who joke, "Was I supposed to make money at this?" Some practitioners proudly proclaim "I'm not in this for the money" as if they wear their unsustainable business model as a badge of courage. It seems that this one-hour time and labor-intensive model is not working very well.
 
Even therapists I would classify as immensely successful emit a sense of "haven't quite made it." I think we've told ourselves a story that practitioners should be able to give 40 hours of hands-on care per week and that we should be making a lot of money doing it.
 
I've personally experienced cycles where I sabotaged my efforts - working hard and earning a lot of money, burning out and cutting back my hours, only to repeat the cycle. Again many practitioners, "I'm not in this work for the money," and resolve to the position that massage practitioners must live at the poverty level or relinquish the idea of making a full-time living and resolve to providing massage as a hobby. None of these positions is helpful to the practitioner or the public they serve.
 
I don't think it's helpful for educated, effective and empathetic therapists to constantly wonder if they can keep the doors to their business open and feed themselves. After all, would we rather be philanthropists -- earning more than enough money so we can give away to worthwhile causes -- or starving artists?
 
What I want to say to all practitioners who struggle ceaselessly with insufficient cash flow and sore hands is, it's not you...it's your business model that's not working. Let's do the math: To make it providing massage as the model currently exists requires either higher fees for service than we're applying to account for the time and labor-intensive nature of the work, or we have to rethink how we're applying our care so that it can be less harmful to the therapist and more lucrative to her or him financially.
 
Alternative Mindset
 
Massage, by its very time and labor-intensive nature, forces a limited capacity on the practitioner and as a result, a limit on their income. But what if we looked at massage as it was originally intended...a methodology adjunctive to other health care or hedonistic approaches? What if we didn't require of ourselves 60 minutes of hands-on work, but incorporated other modalities to supplement our care?
 
Or, if we like the 60 minutes of hands-on work model, what if we relegated massage to our part-time vocation, and supplemented our income and our service to society in other income-generating, massage-oriented ways? What if you could work full-time in the profession and not have to supplement with an outside job...would that be worthwhile?
 
"But I'm already selling products and offering hot stone (or other modality), and I'm still not making enough." That may be, but do you look at each of these ancillary offerings as a separate business, indeed as another source of income? Do you have clear financial statements showing income and expenses from these various activities outside your regular bodywork? Do you have a business plan with specific goals and a promotional campaign to educate the marketplace on the benefits of your varied offerings? Do you have mentors to guide you in cultivating these new sources of income? If you do not, then you may not be giving your ancillary money-making muse a chance to prosper.
 
Each opportunity is like a part-time job; a role to fulfill with its associated tasks, objectives and measures. When we stock retail items or add various techniques to our business cards and brochures without the experience of a mentor, a concerted marketing campaign, clear accounting and a solid business plan, we're operating more like a flea market than a business focused on providing service and meeting marketplace needs. And what do people expect to pay at a flea market? They expect to pay bottom dollar for low-value products and services.
 
Each income generating opportunity you bring on must be cultivated with a business plan, promotional campaign, clear accounting and strong mentorship.
 
The Potent Dozen
 
 
 
6. Innovate - Find ways to help massage practitioners do things better, faster and make more money. Examples are online booking and practice management software, new tools/technologies to save thumbs, various analgesics and aromatherapy products, educational charts and DVDs...take a problem the industry is having and offer a great solution. You'll be paid well for it!
 
7. Broker - Organize speakers for massage practitioners to fulfill training and continuing education requirements. You can bring in some big names or local talent, charge for admission and provide a valuable service.
 
8. Researcher - There's a growing requirement by insurance companies, government and other health care providers for massage therapists to have evidence-based practices. To help, there are grants available from Holistic Health Research Foundation and the AMTA Massage Therapy Foundation to conduct research. You can help massage practitioners gain access to better funding and develop credibility by conducting research and proving efficacy...while making a decent part-time income from your involvement.
 
9. Regulator - As massage therapy becomes regulated in more provinces and states, these regulatory bodies will need experienced members of the profession to serve in a regulatory capacity. These individuals often are paid per diem and expenses. Shape and guide the profession while protecting the public and earning a part-time wage.
 
10. Mentor/Coach - I think one of the biggest problems in our profession is the lack of a formalized apprentice structure. As a result, the learning curve to sustainable and successful practice is too steep and many talented practitioners fall away before reaching a sustainable business.
 
If you're a seasoned elder in the profession, why not teach new practitioners to develop better and faster: You can encourage them emotionally and professionally and improve the quality of practitioners we're putting out in the world. Your services could be paid or bartered for something you need. New therapists would benefit greatly and you can supplement your income with your wisdom.
 
11. Author - An impressive line-up of massage-specific textbooks has been added to our educational curriculum over the last decade. Practitioners with seasoned skills can put pen to paper and author articles or textbooks to advance the education of our profession, all the while earning a little extra income on the side.
 
12. Investor - With the advent of massage franchises and larger spas, you can take some of that money you've been disappointed in the stock market with and invest in these businesses. According to Michael Gerber, author of The E-Myth Revisited, 80 percent of businesses fail within the first five years, while 75 percent of franchises maintain their franchisee licenses. Franchises might provide a solid opportunity for a savvy investor looking to take advantage of the popularity of massage.
 
In this article I have argued against some conventional beliefs that I contend are limiting to the growth and income potential of massage practitioners. I challenge readers to examine business practices and tightly held convictions and to explore new ways to work boldly in the vocation they love.
 
Don Dillon, RMT is the author of Better Business Agreements and the self-study workbook Charting Skills for Massage Therapists. He is also one of the founding members of Massage Therapy Radio 
http://massagelondon.org
http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa
Tagi: kurs masazu, kursy masazu, masaz tajski, masaze tajskie, tajski masaz, szkolenia masazy


2009-07-16 20:48
 Oceń wpis
   

 Masaż tajski jest formą tradycyjnej medycyny stosowanej przez mnichów z tajlandzkich świątyń. Na jego ostateczny kształt ogromny wpływ miała hinduska ajurweda i joga wywodząca się z Państwa Środka. Dlatego można rozpoznać w nim połączenie wielu znanych technik jak refleksologia, uciskanie, odblokowywanie kanałów energetycznych, czy rozciąganie. My pragniemy zaprosić Państwa do hotelowych Kosmetycznych Instytutów na tajski masaż stóp. Ułożenie w pozycji leżącej pozwala rozluźnić się i zapomnieć o codziennych kłopotach, obowiązkach i stresach. Uciskane specjalną pałeczką refleksologiczne punkty na stopie pomogą pozbyć się różnorodnych dolegliwości nagromadzonych w organiźmie oraz udrożnić pracę meridianów. Zabieg ten pozwala w krótkim czasie osiągnąć stanu pełnego relaksu i przynosi ulgę zmęczonym stopom. http://www.wyspazdrowia.pl/spa/aktualnosci/id/608/k/tajski_masaz_stop___nowosc_w_hotelach_spa_dr_irena_eris

http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa

Tagi: kurs masazu, masaze tajskie, szkolenia masazy, masazysci orientalni, gabinety masazu


2008-02-05 00:51
 Oceń wpis
   
Spa w Hotelu Olecko poszukuje pracowników
 • masazysta
 • kosmetyczka
Wymagania:
 • wysoka kultura osobista
 • dyspozycyjność
 • umiejętność pracy w zespole
 • znajomość języka angielskiego
 • minimum 2 letnie doświadczenie w branży
 • niekaralność
 • wcześniejsze doświadczenie na podobnym stanowisku
 • znajomość zasad profesjonalnej obsługi klienta
 • posiadające wykształcenie zawodowe i/lub praktykę w sieciach wellness (mile widziane choć niekonieczne)
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji (CV i list motywacyjny wraz ze zdjęciem) na adres e-mail

PRACA@HOTELOLECKO.PL
spa@hotelolecko.pl

http://massagethai.info
Tagi: kurs masazu, masaz tajski, MASAZ WARSZAWA, tajski masaz, kursy masaze, szkolenia masazy